bugün

şimdi yapılanlar için ' tabi canım babasının parasıyla mı yapıyor' diyen nankörler var
o yıllara ait büyük bir gelişme.

şimdi üretilen altay tankı o yıllarda üretilseydi ne coşarlardı kim bilir.
ilk uzay mekiği columbia nın fırlatıldığı yıla denk gelmesi ile ayrı bir tuhaf hissettiren olaydır.

direk ipi >uzay mekiği vs direk ipi< uzay mekiği ? bilemedim şimdi.
30 küsür yılda bayrak diregi ipinden, yerli uçak koltuğuna kadar geldik çok şükür.

o değil de hala tank diyen marabalar var amk ahahaha.
– 1923-2002 arasında türkiye cumhuriyeti’nin ortalama büyümesi yüzde 5’tir.

– ekonomi bakanlığı öngörülerine göre, 2002-2014 dönemindeki büyüme yüzde 4,9 olacaktır.

o gaz hala veriliyor.
kemalistlerin bilime olan müthiş katkısı.
sanayi yavaş yavaş gelişti.
demokrat parti kapatmadan önce bu ülkede uçak fabrikası olduğunu bilmeyen bir adet malın başlığı altında cirit attığı açıklamadır.
O ucak fabrikasina donemin hukumti olan chp 1935 yilinda vergi cikariyor.
ülkede ipi bile kemalistler ürettiği için normal olandır. Dinciler o esnada dört karıyı nasıl alırım hesapları yaparken, kürtler daha tuvalet tasına sıçma levelini atlayamamışlardır.

Koduğum iki yüzlü göt verenleri. Atatürk'ün döneminde iran'a savaş uçağını hediye eden kemalistlerdir. Şimdi uçak koltuğu diyen hıyarlar var. Sanayiyi falan geçtim medeniyeti bile atatürkten öğrenmiş bir toplumun şimdi onun izinden gidenlere laf atması ne garip.
görsel

(bkz: kemalistlerin uğraşı alanları)
kemalistlerin mukemmel basarisi. su an agliyorum biliyor musunuz.
Kemalistler 1946 yıllarında etimesgutta uçak fabrikası kurup danimarka ve hollandaya uçak sattıklar çok şükür muhafazakar hükümetler sayesinde ip ürettik.
bugün ayfonu bile biz yapıyoruz. bir kişi bana ismet inönü zamanında pileysteyşın göstersin. gösteremez çünkü o bir reyis değil.
cehape zamanındaki çep telefonlarında gamera bile yoktu, mam kör bu millet mamkör.
ülke adına atılan en büyük adımlardan biri olup göğsümüzü kabartan durumdur.
Ne direkmiş arkadaş.
Ağzınıza almadan duramıyorsunuz.