bugün

eşeklerdir. ne sağındaki ne solunda ne önündeki ne de arkasındaki insanı düşünürler bunlar. üstelik telefonda konuşmadıkları mahrem de kalmaz...ve siz otobüs gibi kaçamayacağınız bir yerdeyseniz; seve seve dinlersiniz tüm muhabbetlerini.
Dikkat çekme amacıyla yapılan kaba ve iğrenç insan modeli.
bu kişilerin telefon zil sesi seviyesi de en sondadır. çaldığında daha iyi duyabilmek için.
tüm konuşmaları çevresindekilere de dinletmek zorunda olduğunu düşünen tiplerdir. (bkz: boz ayı)
Genelde telefonu "aloooooo" diye açan tiplerdir.*
garip insanlardır. konuştukları şeyleri cümle alem duyar ve bu gerizekalılar zerre düzeltmezler bu huylarını. bakın burada bağırdıkça sesini daha iyi duyuracağını düşünen amcaları ve teyzeleri ayrı tutuyorum. onlar konuşsunlar, canları sağolsun.
bazen içimden, bazende yüksek sesle ingilizce küfürler döktürdüğüm tiplerdir.
hem anırıp hem de gezinen tiptir. telefonla konuşurken kendini kaybediyor adamlar. oradan oraya dolaşıyor resmen. sanarsın devlet meselesi çözüyor.
nefes alması bile ziyandır.
"yaahıhhı cınım o bana değil ben ona dimiştim bi kere. evet ezik o oluyo yaneeğğ." diye telefonla konuşanlardan iyidir.
telefonu bırak sesin adama zaten ulaşır dediğimiz tiplerdir. aşırı sinir bozucu bir durumdur.
yahu bunun birde anıra anıra gülen insan modeli vardır ki oda hiç çekilmez.
(bkz: amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)

rezil tiplerdir. içinizden saydırmakla yetinirsiniz. kulaklığınız büyük bir nimet olur o zaman.
Bi de bunların hoparlörü açıp konuşanları var.