bugün

ilk anda edinilmiş, sabit bir bilgi yığınından çok sürekli değişen, yeniden yorumlanan, yeniden işlenen dinamik bir şey olarak düşünmek gerek. her zaman belleğin ve düşlerin etkisi var çünkü anılarda. kişi tamamıyla gerçek etkilere sahip olan sahte anılar yaratıp onlara inanabilir. ya da hipnoz aracılığı ile kişiye geçmişe ya da geleceğe dair anı nakledilebilir.
geçmişte yaşanılan kısa olaylardır.

Bigün ergeniz odada bali çekiyoruz. Mert başını kaldırıp aniden "ananı sikiyim bu odadan başka evren yok" dedi ve yaşadığımız o hissi asla bilemeyeceksinizasjkdfhaşsjkdfhasldfh
Geçmiş parçası.
Sizinle bir anımı paylaşmak istiyorum çocuklar. Geçen yine açtım sözlüğü yorumları okumadan seri eksiliyorum, bir baktım kendimi eksilemişim! Oha falan oldum tabi. Hemen kendi eksimi artı yapıp sizi eksilemeye devam ettim. Bu da böyle bir anımdı.
Seni ekşiye alalım.
Şimdiki zamanı ve akabinde geleceği oluşturan temel yapıtaşıdır.

Düşünsenize yaşadıklarımızı unuttuğumuz bir dünyayı ? Ne kadar yaşanabilir olurdu ki ? Ya da bir hayvandan ne farkımız ?

Birisinin gülüşünü, sıcaklığını, kokusunu yeniden görmek yeniden duyumsamayı istemek için var işte anılar. Bize her sabah bir uyanma sebebi yaratmak için hayatımızda anılar.

Kimi zaman mutsuzluğun kimi zaman mutluluğun vesikaları gibi dolanıp dururlar beynimizde.

Şu hayatta en büyük korkum bir gün hatırlayamamak. Hatta Özdemir asaf’ın dizeleri bence en güzel yorumdur hatırlamamaya ; ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi.

Umarım hiçbir zaman sen ve sana dair hiçbir anımı unutmam. Çünkü geleceğim o akşam şekillenmiş, şimdi yaşadıkça farkediyorum.
hatırladıkça bana zevk ve mutluluk veren şeydir. geçmişimi hatırlamak çok güzel.
Geçmişte yaşadıklarımızın aklımızdaki yansıması olabilir.

Belki de beynimiz kovandır, anılar ve kraliçe anı vardır içinde.
maalesef kötüsü de olabilendir.
Geçmişte yaşanmış çeşitli olaylardan belleğin sakladığı her türlü iz, hatıra anlamına gelir.
Anmak fiil kökünden türemiş sözcük. "Hatır"dan türeyen hatıra ile eş anlamlıdır.
Bir tür hatıralardır medial temporal lobunda bulunur muhtemelen.

Geçmiş ve geleceği ayrıt etmeyi sağlar.
güncel Önemli Başlıklar