bugün

depresyonda olup kişilik sorunları olan yada şizofren olan yazarlardır.
etkin maddeleri paliperidon,ketiapin,risperidon,olanzapin olan antipsikotiklerden kullandım.
Risperdal, Abilify, Zyprexa, Olanzapin kullandım, Risperdal hariç 3 gün anca tabii.risperdal kullandım max.10 gün kullanmama rağmen hayatım mahfolmuştu. yan etkileri; bacakları kırmadan yürüme yarım saat sonra dizleri kırarak yürüme, inanılmaz bacak yorgunluğu, ereksiyon olamama, el, kol ve bacakların zangır zangır titremesi, çiş yapacak gücü bulamamak, büyük tuvalet yapınca kıçını silecek gücü bulamamak, donunu toplayacak gücü bulamamak, uykuya dalarken sürekli arafta kalır gibi uyanmak, uyurken yatakta dönememek, boyun ağrıları, sabaha kadar volta atmak, yatakta 30 saniye yatamamak, sabırsızlık, çenenin sağını veya solunu kıracak kadar güçlü sıkmak ve engel olamamak, kolların herhangi birinin istem dışı deli veya özürlü gibi kıvrılması, sürekli özür dileme hali, titremekten inanılmaz yorgunluk, hiçbirşey yapamamak, yapacak gücü bulamıyorsun ve sabrın yok. aklıma gelen yan etkiler bunlar, tabii herkesde aynı yan etki görülecek diye bir şey yok bende hepsi birden görüldü. uykuya sabredemediğim için nöbetçi eczane gitmiştik uyku ilacı niyetine antipsikotik olan seroquel 25 mg. kullanmıştım ve sanırsın en ağır uyuşturucuyu kullanmıştım, beynim uçmuştu, anlatılmaz. antideprasanı kötü bir şey görmeyin çünkü antipsikotiğin ne olduğunu bilmiyorsunuz. tabii tedavi için şart. kol kaldıracak güç bulamıyorsun.
Abilify 30 mg kullanıyorum.
antipsikotik ne la hiç kullanmadım. sabah namazlarını kıl ilaca milaca gerek kalmaz.
Sözlük varken ne gerek var böyle şeylere.