1. 1.
  antik anatolia tarimi bulmustur denizciligi bulmustur, yahu gemi uretimi burada icat olmustur. tonlarca bilim adami sanatci filosof mimar yetistirmistir.

  simdiki anatolia'ya bakiyorsun ve iki zit kutubun (sozlukte de gorulen malum iki zihniyet) birbirine saldirdigi bir kitle goruyorsun, cok yazik.

  kisaca bu ikisinin genetik disinda hicbir ortak ozelligi mevcut degildir. atalarimizi oldukca utandiriyoruz.
  ... arxaggelou
 2. 2.
  Demek ki beşeri medeniyet her zaman ileriye doğru tekamül etmeyebiliyor.
  ... vigilante8
 3. 3.
  ANTiK ANADOLU'DA aynı bugünkü gibi idi ,sağlam insan bulunmazdı,ne kadar melanet sapıklık ,sahtekarlık varsa var anatolia''dan çıkmıştır..

  buraya gelen her millet bozulmuş özünü kaybetmiş kaybolup gitmiştir ,bir tek hellenler biraz erken dönem olduğundan temiz kalmışlar geride kalan rumlar bildiğin gibi ,keza ermeniler koca milet kafkaslardan indiklerine pişman olmuşlar ,romalılar geldiklerine geleceklerine pişman .(bak bizans'a anlarsın) ,türkler desen halimiz ortada türki kültürün içine etmişi. gürcüsü,laz'ı aynı gidin anlarsınız. kırım tatarı mı ,hiç sorma .
  bir araplar uyanmış eyüp sultan'dan sonra giriş o giriş bir daha tövbe etmişler.

  kürtler komagene ile az buçuk fazla değil 60-70 kilometre yanaştılar 1500 yıl kendilerine gelemediler.

  moğol girdi rezil oldu gitti,timur girdi iflah olmadı.
  iran pers hali ile girdi bir daha tövbe etti antik çağda .
  hah çingeneleri unuttuk ,ari vahalarının gülleri bir geldiler rezil oldular anadolu'da zor kaçtılar avrupa'ya kalanlar hepimize benzedi.

  anadolu bu , fazlası var yazarsam davalık olurum.

  anlayana..
  ... baris hemen simdi
 4. 4.
  evet anatolia'nin kotu bir yani var, bu kotu yani sadece konumudur. halki ve kulturunde hicbir sorun yoktu. halk ve yonetim farkli seylerdir. anadolu'nun nufusu surekli zirt pirt degismedi tarihte. savunmasi cok ama cok zor oldugu icin gelen devletlerin hakimiyetine girdi ve buna uyum sagladi hepsi bu.
  ... arxaggelou