1. 1.
    (bkz: burkuk dionysos)

öğle uykusu esnasında rüyamda tokatladım arkadaşlar. uyumadan önce gladyatör filmini izlemiştim vcd'den, ikinci sidisi bozuktu gerçi ama, sanırım o etkili oldu antik çağa geçiş yapmam da. pişman değilim, yine uyusam yine tokatlarım.

her neyse.

arena da taşören işçi olarak çalışıyorum ben o yıllarda güvenlikçi olarak ssk, dolgun maaş, agi, full akbil. solların aksine iri yapılı, boylu poslu, delikanlı olduğum için beni görevlendirmişti neron. aramız iyiydi, severdi beni. arenanın güvenliği bana emanetti.

yine bir karşılaşma öncesi kontrol noktasında, "lan biri arıza çıkarsa da tokatlasam" diye uygulamayı teftiş ederken bizim çocuklardan birinin şarapçının tekiyle ağız dalaşına girdiğini gördüm.

ne olup bittiğini sorduğumda çocuklardan biri, "abi, elindeki migros poşeti şarap dolu, öylece içeri girmek istiyor bu şarapçı" deyince benim şarteller attı. aşırı sinirlendiğim için o an düşünme yetimi kaybetttim şarapçı
    kardeşlerim.

alkollü içecek ve kabuklu yiyeceklerin arenaya sokulması yassahdı. neron'un kesin emri vardı.

son bir gayretle, "argadaşım arenaya şarapla girmeh yassah, neron'un kesin emri var" diyebildim, demez olaydım. "neron ibnesi kim oluyor da benim şarabıma karışıyor" diyerek cevap verdi bu uzun saçlı şarapçı. bu kırıcı sözler karşısında artık kendimi kaybetmiştim.

"lan sen halkın % 52'sinin desteğini almış bir lidere nasıl i*bne dersin" diyerek aldım elime bu şarapçıyı, başladım tokatlamaya, ama nası tokatlıyorum dionsysos yarattı demeden. çat çat çat mitralyöz gibi, çocuklar 350'den sonrasını sayamamış.

daha sonraki yıllarda "osmanlı tokatı" dediler benim attığım bu tokada. neyse, tam öldürücü tokadı basacakken bizim çocuklardan biri girdi araya, "abi değmez bu it için, elini kana bulama" diyerek. ama sakinleşemiyordum.

"goçum bırak elimi bag" diye ittim bunu, sonra bir tokat yiyince kendime geldim, babam yazıhaneme gelmiş, beni uyandırmaya çalışıyordu. mevzu yarım kaldı yani, şimdi hemen eve gidip uyuyacağım. şarapçı bekle beni, seni s*keceğim olum!
    3 -4 ... sen uzun sacli bir ibnesin