bugün

bildiğin nankörlükdür. sanki antibiyotiği allah bulmuş gibi, bilimi ve insanın zekasını hiçe sayar; sorsan bir de pişkin pişkin "o antibiyotiği bulan aklı da allah yarattı" der. böylesine allah'ın neden adem ve havva ile bir adet antibiyotik ağacı da göndermemiş olduğu sorulursa o zaman başka bir dönekliğe başvuracağı şüphesizdir.

(bkz: kalbi mühürlü imansıza karşı beyni mühürlü imanlı)
penisilin aslına cheesecake yiyen bir grup bilim adamının yanlışlıkla besiyerine peynir parçası düşürmesi ve bakterilerin peynir küfünden etkilenip üremediklerini görmeleriyle bulunmuştur.
inek otu yedi, süt verdi, peynir oldu(ki bu aşama da bakteri- mantar gerektirir) besiyerine düştü, küf oldu, küf bakteri duvarına yapıştı duvar yapısı bozuldu, 50 yıl sonra bir ademoğluna ilaç verildi, iyileşen ademoğlu da dedi ki çok şükür otun, ineğin, küf mantarının ve bunlar arasındaki bağlantıyı kuran bilim adamının yaratıcısına.
yoktan var olmuyor, beyin bedava.
kıssa 1:

hz adem başı ağrıdığında;
allahım ne yapayım çok ağrıyor başım demiş.
rabbim de git şu ağacın yaprağını çiğne demiş.

adem çiğnemiş ve baş ağrısı geçmiş.
sonra bir gün yine başı ağrıyan hz adem gidip yaprak çiğnemiş allaha hiç danışmadan.
ağrısı geçmemiş.yine çiğnemiş;
geçmemiş.

sonra allahu teala demiş ki:

ey adem! başının geçmesini yapraktan mı bildiydin.

kıssa 2:

gözü kör bir kadın bir gün allah dostu birine gidip;
bana bir nazar ette gözlerim açılsın demiş.

o veli zatta; o keramet isa peygamberin işidir bizim ne haddimize. o böyle şifayı vermiş ölüyü bile diriltmiştir ama dua ederiz demiş.

sonra yoluna devam etmiş ama bir ses duymuş eren;
o kerameti gerçekten isanın mı gösterdiğini düşünüyorsun? allah izin vermese nasıl yapabilirdi?

ve veli sonra geri dönüp kadın için allaha dua edip yakarmış gözlerini açmış.
böylelikle o da bir keramet göstermiş.

bu iki kıssa dan çıkan sonuç bu başlığı açanın anlayacağı cinsten değildir çünkü bu kıssalar insanların gerçek mi hikaye mi diye düşünmekten öte okuyup ders çıkarmaları içindir.
largopen sonrası başıma gelen bir olaydır ki. midem, bedenim, tüm vücudum nasıl bir dışa atma olayı yaşadı bir ben bilirim birde yaradan. dogru önerme oldugu için tekrardan şükürler olsun nefes bahşettigi için.