bugün

domuz gribinın talebini patlattığı ürün. bu nedenle piyasa gerekli arzı sağlayamıyor.
domuz gribi tribine bağlayan şahsiyetin yusuf yusuf götüne başına sürdüğü dezenfektanımsı ilaç.
(bkz: pürel)
(bkz: protex)
(bkz: activex)

var oglu var.
Seyyar satıcıların yakında satması muhtemel olarak gözüküyor.
antibakteriyel el temizleme jeli = in!! ; balon, kalem, meyve sıkacağı = out!!
her dişinin çantasında bulunan nesneler arasına girmeyi başarmıştır.

benim asıl merak ettiğim nokta şudur ki; domuz gribi virüslerle bulaşmıyor mu? e ne işimize yarayacak antibakteriyel jel?

not: biri beni aydınlatsın lütfen.
ellerinizi yıkayacak bir ortamda değilseniz son derece kullanışlı olan temizlik ürünü. ayrıca eller bakterinin en yoğun olduğu bölgelerden biri olduğundan ve sık sık yüze değdiğinden temiz tutulması gereken organdır.
eldeki virüsü sadece olduğu yerde donduran ve bulaşmayı engelleyen ama tam arınma sağlamayan temizlik aracı. bir de yüksek alkol oranı sebebiyle eldeki yararlı bakterileri de öldürdüğünden çok faideli olduğu uzmanlar tarafından düşünülmüyor efenim.en iyisi gene eli yıkamak.
suya sabuna dokunmadan bir temizlik vaadediyor. bu ne derece bir temizliktir varın bunun kararını siz verin. ben bir kez denedim. avuç içlerime nemlendirici krem sürmüş gibi bi tuhaf oldum. çok geçmeden tüm bedenimi bir kıllanma sardı. çıplak ete balıkcı yaka yün kazak giymiş gibi dalandım. kendimi pislik biri gibi hissettim. derhal duşa girdim. arındım.
niteliğine göre, örneğin sabun içeriyorsa, daha sonra suyla durulamak gereken, eğer tonik ya da tentür yapısındaysa, yıkamaya gerek duyulmayan, hijyenik hede.
yarardan çok zararı olan üründür. antibakteriyel içerikteki alkol, mikroorganizmaların ele sabitlenmesine, dokunulan yerlere de bulaşmasını ve buralara da sabitlenmesine neden olur. bu yüzden öncelikle eller suyla yıkanıp sabunlanmalıdır. daha sonra hijyen sağlamak için antibakteriyel jel kullanılabilir.
kısa yoldan parayı bulmanın yeni formülü.
domuz gribinden faydalanmak isteyen 'zeki' lerin piyasayı doldurdugu jeller. göze kaçınca kör etmesi ise yaşanmıştır..
bazı ürünlerin yanında bedavadan verilmeye başlanmış jeldir.
(bir zamanlar) birilerinin mağduriyetinden, birilerinin rant sağladığı hijenik üründür.
sıradan bir şey olmasına rağmen yeni bir ürünmüşçesine muamele görmesi şaşırtmıştır. ayrıca sürekli kullanma alışkanlığı bir süre sonra cildi feci halde kurutmaktadır.
Tehdit içeren haberlere bağlı üretildiğini düşünüyorum. Şu, bu gribi olmadan insanlara düzgünse sunulabilse bunlar.
içerisinde etil alkol ,delonize su, acrylic polymer ,triclosan ve parfüm barındıran bir karışımdır. Hüjen açısından tartışılabilir ama kokusu pek hoştur.
Bakteriyle savaşır mı savaşmaz mı orasını ben pek bilmem, amma velâkin mis gibi kokan jeldir. ımm.
Tirnak etlerini kemirenlerin ellerini yakan jeldir.
yıkanırken jelin başındaki pompa görevi gören şeye dokunarak elleri kirleten şeydir.
elde uzun sure kalmasi parmak aralarinda egzama yapiyor.

zaten bir durulanmamis hissi yaratiyor.
sevmiyorum.
Corona virüsü döneminde pek etkisi olmayan jel.

(bkz: Antibakteriyel)
(bkz: Antiviral)
(bkz: bakteri ile virüs arasındaki farklar)
Nerdeyse her mekânın, kafenin, mağazanın önüne yerleştirilmiş ama birçoğunun kandırmaca bir sıvı hatta su olduğu konusunda derin şüpheleri olan insan sayısı artmaktadır.
O tayfadanım ben de.

Soytarılık etmeyin, adam gibi dezenfektan koyacaksan koy, paraya kıyamıyorsan saçma sapan sıvılar koyup da, elalemin sağlığıyla oynama.
pislik herif!
anti bakteriyel diyor yani virüslere karşı bir halt yediği yok.
Para tuzağı olduğu hususunda ben de hemfikirim.
Bunlara para dökeceğinize çantanızda bol alkollü kolonya bulundurun.
Ayrıca günümüzde dışarıda hijyenik bir şekilde el yıkamak o kadar zor bir şey değil. Muslukların alayı otomatik.
Tabi otomatik musluk imkanı yoksa hiç dokunmayın daha iyi.