bugün

birinde soğan ötekinde sarımsak vardır ayrı ayrı lezzetleri vardır ama her iki lahmacununda sevicisi farklıdır.
ikincilik için yapılan kapışmadır. zira birinci her zaman hatay'dır.
boşa yapılan mukayesedir . urfalılar çiğköfte ve ciğerden başka hiçbirşeyi iyi yapamaz . antepliler kebapta ve lahmacunda ve baklavada urfalılara 5 (yazıyla beş) atar .
urfa'nın kafa atacağıdır. neye güvendiğimi merak edenlere bursa beşevler civarına yönlenmelerini tavsiye ediyorum.
ikisini de yerinde tatmış biri olarak "ölümüneeee enteeeep" demek istediğim karşılaşmadır...
antep menşeili olanın burun farkıyla kazanacağı mücadeledir. * *
(bkz: hangisi varsa getir)
(bkz: kurt gibi acıkmak)
lahmacun olsun da taştan olsun urfa antep farketmez diyenelere pek anlamlı gelmeyen karşılaştırmadır.
sonuçta midedeki yeri ve ağızdaki tadı geçicidir.
(bkz: koltuk altı lahmacun gibi kokan türk kızları)
urfa lahmacun, antep lahmacuna öncülük edecek güçtedir. çünkü lahmacunun doğuşu urfadır.
urfa lahmacununu urfalılardan başka kimse yiyemez, antep lahmacununu afrikalı yamyama yedir "bu zamana kadar boşa yaşamışım" der.
lahmacunun nereli olduğunun önemi yokdur. saçmadır anlamsızdır. nitekim lahmacun yiyilmez saldırılır tapılır dünyanın en güzel lezzeti.

(bkz: olsada yesek)
urfa lahmacununu bilecikliler bile yapabilir, lakin antep usulü lahmacun yapmak meşakkatlidir, emek ve ustalık gerektirir, her kebapçıda, her lahmacun yapan yerde antep usulü lahmacun yapılmaz, zira yapanlar içine ne koyacaklarını dahi bilmez...

onun için gerçek lahmacun antep lahmacunudur, ağızda hoş bir tat bırakır, saatlerce keyif alırsınız...

bursa'da antep usulü lahmacunu en iyi yapan yer ise ironi gibi olacak ama harran kebap'tır. o da her an, her vakit bulunmaz, birkaç saat önceden antep usulü siparişi vermeniz gerekir...
urfa lahmacun siker atar. açık ve net.
ikisi de evde yenecekse soğanı bol tutulmalıdır.
antep usulünü yapmak ustalık ister.
tabi ki antep!
Ben diyarbakır karpuzu diyorum.
olsun ikisine de acımam.
uhuvveti büyük ikili,hiç fark etmez,iyi yapan bir yer bulunur gömülür.
antep lahmacununun alacağı versus.

memleketim diye demiyorum da, 291 çeşit yemeğin her biri ayrı güzel, bu da onlardan birisi. hem de sarımsaklı. *
samsun pidesi diyorum dahada bişi demiyorum.
Urfa alır.

Antep sarmısak koyup lahmacunu rezil ediyor.
Lahmacunun alacağı versus. Her türlüsünü yerim. Evet.
Antep lahmacunun galip geleceği kıyaslama.