1. 1.
  Gezginlerin merak ettiği soruların başında gelir. Fakat Antarktika hiçbir ülkeye bağlı olmadığı için antarktika'ya girmeyi yasaklayan bir kanunda yoktur. Yani yasak değildir. Ayrıca Antarktika hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isteyenlerin şu videoyu izlemesini tavsiye ederim : https://youtu.be/HcE7bnIsups
  ... lifewin
 2. 2.
  Yasak değil ama çok pahalıya gelen bir iş.
  4 ... dinsiz kitapsiz kafir
 3. 3.
  bizim hoca gitti geldi.
  kadın haftaya salı derse girecek.
  yasak değil.
  bir soru cümlesi.
  2 ... muhendis tarihci
 4. 4.
  düz dünya olayından bahsedecektim ama bütün büyüyü bozmuş arkadaşlar.
  1 -1 ... istanbul wind
 5. 5.
  değil ama eğer bu bölgeyi koruma ile ilgili antlaşmaya dahil ülkelerden biri iseniz izin almanız gerekir. bayağı bir ülke bu antlaşma içerisinde yer alıyor. türkiye'de bu antlaşmayı imzalamıştır. yani türkiye'den özel olarak gitmeye kalkarsanız permit almanız gerek. turla gidecekseniz permite gerek yok, tur şirketi bunu hallediyor.
  1 ... j mistyy
 6. 6.
  Yasak değil ama ben işten eve zar zor gidip geliyorum. Oraya gitmek göt ister.
  1 ... serdarsl06
 7. 7.
  gamil gocun seferleri var niye yassak olsun ki ?
  3 ... wardenclyffe
 8. 8.
  iyi bir gemin varsa heryere gidersin.
  1 -1 ... marshal walter model
 9. 9.
  Orada yaşayan habitata zarar niteliği taşıyacaksa yasak olmalı.Antartikada kurulan araştırma üstlerindeki gibi bir düzen sağlanacaksa gezi imkanı olabilir. Bilindiği üzere Antarktika kimsenin malı değil hiçbir ülkenin toprağı değil bu gibi gezi olaylarını düzenleyebilmek için ülkelerin ortak bir karar alması gerekir. O bölgeye bilim insanları ve aileleri gidiyor bunlar da araştırmak hasebiyle verilen izinler doğrultusunda ancak gidebiliyor. insana ait herhangi bir organizmanın o doğal ortama karışmaması gerek. Sizin iki kuruşluk penguen ve buz dağı görme zevkiniz yüzünden orada yaşayan hayvanlara zarar gelmemeli.
  1 ... after the event