1. 1.
  Antalya'nın merkezinde olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz, Antalya Kaş Lisesi, Kaş ilçesinde bulunmakta olan 100 metrekarelik bir alana kurulu nezih, sakin ve huzurlu bir eğitim yuvasıdır.

  Her yıl ortalama 45 öğrenci mezun eden lise, ÖSS'de elde ettiği olağanüstü sonuçlar ile Batı Antalya bölgesinin en seçkin eğitim merkezi haline gelmiştir. Çok özel öğrencilerden kurulu bir okul olduğu için, yaklaşık 180 öğrenciye sahiptir. Eğer Kaş Lisesi'nde okursanız, özel okullarda bile göremeyeceğiniz teknolojik imkanlar sizin için seferber edilir.

  Okul bünyesinde bulunan birer adet Futbol, Basketbol ve Voleybol sahaları, öğrencilerin düzgün bir fiziksel gelişim sağlaması amacı güderekten, spor yapma imkanı sunmaktadır. Basketbol ve Voleybol sahaları, 200 kişi kapasiteli beton tribüne sahiptir. Bu alan öğrencilerin daha ferah spor yapabilmesi için, tamamen açık bir dizayna sahiptir; kapalı bir spor tesisi yapmak yerine açık ve doğal ortamın had safhada olduğu bu spor alanları okulumuzun en çekici yanlarından sadece bir tanesidir.

  Bunun dışında güvenlik konusunda da teknolojinin tüm imkanları Kaş Lisesi'nde seferber edilmiştir. Öyle ki, okulun dört bir tarafına yerleştirilmiş olan kameralar sayesinde, en ufak olaylara bile anında müdahale edilebilmektedir. Ayrıca, okul saatleri içerisinde okul iki adet nöbetçi öğrenci tarafından gözetlenmektedir. Bununla da yetinmeyen Kaş Lisesi, her tenefüs okulun çeşitli yerlerine nöbetçi öğretmenler atamaktadır.

  Okulumuzda nöbetçi öğrenciler için hazırlanmış bir kulübe yer almaktadır. ilk zamanlar çok hoş bir görünüme sahip olan bu kulübeyi, şu sıralar pislik götürmektedir.

  Temizlik konusunda oldukça hassas olan okulumuzun tuvaletlerinde, sıvı sabun bulunmaktadır. El temizliğine önem veren okulumuz, diğer temizlik unsurlarında pek başarılı değildir zira okulun tuvaletlerinde tuvalet kağıdı bulunmamaktadır.

  Sonuç olarak, güzel okul yani. Okunabilitesi yüksek bir okul.

  not: bu yazı facebook'ta yer alan "antalya kaş lisesi" isimli grubun açıklamasından alınmıştır, oraya da zaten şahsım tarafından yazılmıştır. bir problem yok.
  1 ... leadman
 2. 2.
  9 haziran 2009 tarihinde okulların tatil olacak olması nedeniyle geleneksel olarak düzenlenen yıl sonu gecesini yapacak olan lisedir. bu gece kaş'ın antik tiyatrosunda gerçekleştirilecektir. 20:30'da başlayacak olan geceye herkes izleyici olarak katılabilir, beleştir. gecede bir rock, bir rap ve bir pop gitar grubu yer alacaktır. bunun yanında "seni seviyorum" isimli tiyatro gösterisi de yine bu gece izleyicilere sunulacaktır. kaş halkının iple çektiği bir etkinliktir bu.
  1 ... leadman