1. 1.
  antalya öyle bi yer oldu ki yılın 365 günü turist dolu.
  mesela şu kış günlerinde tam 3000 takım kamp yapıyormuş. valla helal olsun antalya ya. yalnız, para yabancı turizm şirketlerine gidip gene bizi fasoncu konumuna mı düşürüyorlar bilmiyorum. neyse.
  antalya neden böyle olabildi. ruslar keşfetti, bence. daha evvelden malum, bodrum du, marmaris ti buralar revaçta idi. sonra ruslar geldi. onlar gelince, orada yatırımlar arttı. yatırımlar artınca, turizm acentaları müşterilerine oraları tavsiye ettti. sonuçta almanlar ingilizler de tekrar oraya yöneldi.
  şimdi demek ki önce birilerini turizm merkezi olacak yere çekmek gerekiyor. galiba benzer bi uygulma giresun için geçerli. arapların yoğun ilgisi varmış. lakin arapların nüfusu fazla değil.
  dünyada toplasan 200 milyon arap var. onlarında en fazla 10 milyonu gezer.
  van da iran kaynaklı bir akın var. lakin van yetersiz. sadece alışveriş ve klüp tarzı eğlence yerleri var.
  ha gelelim neresi turzim merkezi olur meselesine. dünya kimin. dünya çinlilerin. diğer milletler bildiğin azınlık.adamlar 2 milyar. boru değil. 2 milyar.
  şimdi bi çinli türkiye nin hangi şehrine niçin gelir. falla bi fikrim yok çünkü adamların memleketinde her tür iklim ve coğrafya mevcut. bu adamlara ne göstereceksin ki adam ülkesinden kalkıp gelecek, senin ülkeni gezmeye.
  lakin içimde sanki bu aday konya imiş gibi bir his var çünkü insanlar ne kadar değişik yerler görmek istese de kendine benzer şeyleri görmeye de meraklıdır.
  konya nın eski tarz yaşamı, misal el sanatları, bozkırları, eski bozkır evleri ilgilerini çekebilir.
  4 ... pilotmont 1
 2. 2.
  yozgat olma ihtimali.
  ... yuppaci
 3. 3.
  Antalya yi ruslar mi kesfetti? Ahsjdfkfksjahaksfkfkfk. 2000 dogumlu falan herhalde bunu diyen. Antalya 90larda fransiz ve alman (zengin) misafir cennetiydi. Ama ac amk antalya otelcisi sicak nakite kanip tur operatorlerine satti sadik avrupali misafirini. Simdi somurucu turk ve rustan baska bi halt yok.

  Ruslar kesfetmis. Siktir deli.

  Edit: benim adayim sanliurfa. Gobeklitepe muthis bir cekime kavusturdu orayi.
  1 -1 ... ruut altmis alti
 4. 4.
  Konya da koreli akını var, çok arkadaşım oldu evimizin önünde geçtiklerini bile biliyorum kızları 150 lerde ve çoooook tatlı erkeklerinden birisi 190 vardı ki ben 172 ile kendimi koreli kiza yakistirmistim ama gel gelelim diline sadece alfabelerini biraz biliyorum.

  Edit: konya kültürel bir şehir ve turist akini koreliler e özgü. Konya da koreli turistler mawlana nin aşk felsefesine dait bir kitap okumuş ve bu aski yerinde görmek için gelmişlerdir, ingilizce olarak soeun alacağınız cevap budur. Turizm herk3se hitap etmeye dayalı, mevlana felsefeci birdir ve felsefe her kültür ve millete hitap etmeye bilir. Bu yüzden diğer bir seçenek konya olduğunu düşünmüyorum.

  Bu yorumda neyi beğenmediniz?
  -2 ... sigaraicmeyencarsitaraftari
 5. 5.
  Çankırı'dır.
  ... asatanincarnate
 6. 6.
  senelik 100 000 ziyareti turizm sanan pis agızlıları ortaya çıkarmış başlık.
  antalya yı gerçek turizm şehri yapan ruslardır.
  dedik ya antalya dan önce bodrumi marmaris modaydı. ayrıca nufus kağıdıyla hava atacak değiliz de. inönü den başlayarak bütün cumhurbaşkanları devrinde yaşadık. ayıptır söylemesi.
  ... pilotmont 1
 7. 7.
  turizmden kasıt sanırım deniz kum güneş. Yoksa turizmin merkezinin istanbul olduğu herkesçe! bilinen bir gerçektir. Başlığa cevap veriyorum: Antalya.
  ... scaglard
 8. 8.
  Küresel ısınma dikkate alındığında uzun vadede trabzon olur.
  2 ... gaddar davud
 9. 9.
  ya mersin ya aydın aq başka nere var?

  edit: ben yaz turizmi için şeyteettiydim.
  2 -1 ... ucan daire baskani