bugün

antalya'nın serik ilçesinde kardeşler arası çıkan miras kavgasında, miras arazisinde bulunan yaklaşık 1000 (bin) adet narenciye (nar, portakal vs..) ve zeytin ağacı erkek kardeşleri tarafından kesilmiş.

kalan ağaçları kestirmemek için diğer kız kardeşler de nöbet tutmaya başlamış.

allah akıl fikir versin ne diyeyim. şu kuraklık zamanında yapılacak iş mi bu? hadi bunu da geçtim. nasıl kıydınız lan o canlılara?

gözünüzü toprak doyursun amk. antalya'da yaşayanlar bilir. birisi serik veya aksekiliyim derse 1 dk düşünmeniz lazım.

https://m.haberturk.com/s...katliami-haberler-2924896
Anadolunun kanayan yaralarından biri olan miras kavgaları.. Ağaçlarımız milli servetimizdir. Ağacına, ormanına, doğaya sahip çıkmak ve korumak da vatanseverlik ölçütüdür. Tüküreyim miras kavganıza. Ağaçlardan önemli mi miras? Zaten yağmur yağmıyor, sular azalmış, kuraklık var. Bu zamanda ağaç katliamına girişiyorlar. Biz neden böyleyiz lan.. Yazıklar olsun cidden. Doğanın dengesini bozalım, doğa da bizi silksin. Aynen devam böyle. Ne denebilir ki..
esasinda savcılığın duruma el atması gerekmektedir. çünkü ortada bence ciddi bir suç var.
Jackie de çocuğunun kendi parasını kendisinin kazanması gerektiğini söyleyip “Eğer yeteneği varsa, kendi parasını kendi kazanabilir. Eğer yoksa zaten benim paramı da boşa harcayacaktır” demesi akla gelince...

Evladınıza bırakacağınız en büyük miras onun iyi bir insan olarak yetiştirilmiş olmasıdır.
Evladınıza 1 milyon lira miras bırakmak yerine onu yetiştirmek için 1 milyon lira harcayın.
Ona bir ev bırakmak yerine o evin parasını onu yetiştirmek için harcayın ve ona bir ev bırakmayın.
Piçe bak. Benim adalet anlayışıma göre bu herife döve döve 1000 ağaç diktireceksin sonra da ayaklarını kıracaksın.
güncel Önemli Başlıklar