1. 1.
  aşağıdakilerin varlığı halinde bu rahatsızlıktan bahsedilmelidir.

  1-Bulunduğu yas grubu ve boy uzunluğu acısından normal kabul edilen en az kilo ya da bu ağırlığın üzerindeki bir kiloyu kendisi için uygun bulmayıp,kabul etmeme.

  2-Yas ve boy göz önüne alındığında beklenenden daha düşük bir kilosu olmasına rağmen kilo almak veya şişmanlamaktan aşırı derecede korkma.

  3-Kişinin kilosu ya da vücut şeklini algılayışında bozukluk vardır. Kişinin kendini değerlendirişinde kilo ya da vücut seklinin ,olağandan çok daha fazla ve anlamsız ölçüde bir yer kaplaması veya o anki kilosunun düşük olmasının öneminin farkına varmama.

  4-Bayanlarda birbirini izlemesi gereken en az 3 adet döneminin olmaması
  2 ... dr.sn
 2. 2.
  (bkz: gına gelen nickler)
  ... radioslave
 3. 3.
  anoreksiya nervoza hastalığını duydugumda aklıma ilk gelen
  bizim sınıfta 3-5 inekten oluşan we adıda
  ^özel dallama grubu^ olan kişiler oldu..
  ==
  ders beslenme we benim ilk not düşük
  finale ii çalışmışım ama şu ^özel dallama grubu^nun
  anoreksiya nervoza hakkında sordukları soruları yapamadım
  neise allahtan yapamadıgım sorular sadece onlardı
  90 alıp geçmiştim..:P
  -3 ... diablo7_
 4. 4.
  (bkz: starved)
  ... roy mustang
 5. 5.
  bir dimmu borgir kadar kaliteli, fransız melodik black metal grubu.
  1 ... aylak adam
 6. 6.
  blumia nervozayla sürekli karıştırılan, ayrımın tıkınırcasına yeme-kusma eylemi olduğu düşünülen ama iki rahatsızlıktada yeme-kusma davranışının gözlendiği yeme bozukluklarından bir diğeridir
  ... dolmakalem
 7. 7.
  anoreksiya ciddi iştah kaybı anlamına gelen bir sözcüktür.

  Nevroza ise bu benzerliğin duygusal kökeni olduğunu belirtiyor.

  Yaşamı tehdit eden zaman zaman ölümle sonlanan bir bozukluktur. Her ne kadar iştah kaybı anlamına gelse de bu hastaların yemek yememe nedeni şişmanlamaktan korkmaktır.
  Bunun yanı sıra hastalarda beden şemasında bir bozukluk, belirgin bir kilo kaybı ve normal beden ağırlığında kalmayı reddetme dikkati çeker.

  Bu kişiler normal ağırlığındayken bile kendilerini şişman hissederler. Beden ölçüleriyle aşırı ilgilenirler. Hiçbir zaman kendilerini yeterince ince görmezler. Başlangıçtaki ağırlığı en az % 25 ini yitirmişlerdir. Hiçbir zaman yaş ve boylarına uygun ağırlığı koruyamazlar. Genç kadınlarda erkeklere kıyasla daha çok görülür. Yaklaşık 20 kadına karşılık bir erkekte görülür. Her 200 ya da 250 kadında bir görüldüğü düşünülmektedir. 12 ile 18 yaş arası ilk kez ortaya çıkar. Kilo kaybı gençlik ve ergenlikte mastürbasyonun başlamasından kısa bir süre sonra başlar. Bu genç kızlar şişman oldukları için diyete başlarlar. Fakat bu diyet bir müddet sonra normal sınırların dışına çıkar. Kilo kaybı için laksatif kullanımı aşırı beden egzersizlikleri gibi faaliyetler görülebilir. Anoreksiya Nervoza olan hastalar yememek için büyük direnç göstermelerine rağmen yemek tarifleri, yemek pişirme, yemekleri süsleme gibi aktivitelerle uğraşabilirler. Bir kısmı hiç açlık hissetmediğini bir kısmı ise açlık hissetmelerine rağmen yememek için kendilerini zorladıklarını söylediler. Bazen kişi kendini tutamadığında bulimi nöbetleri (tıkanırcasına yeme) ve ardından kişinin kendini uyardığı kusma davranışı görülür. Bu hastalar dürtüsel anksiyöz ve depresiftir. Genellikle hastalılıklarını yaşamaya eğimlidirler. Bu nedenle tedavi için güç motive edilirler.
  1 ... lilith
 8. 8.
  her zaman için çok özel olacak gruptur.

  (bkz: sister september)
  (bkz: mother anorexia)

  1995 yılında kurulmuş olan Fransız senfonik black metal grubu. Şuanda grup dağılmamıştır, ancak yeni çalışmalar da yapmamaktadırlar.

  grup elemanları:
  1998 e kadar grubun vokalistliğini Stéphane Gerbaut yapmış olup 2005 e kadar Hreidmarr yapmıştır. şuan ise vokal mevcut değildir.
  gitarda 98 itibariyle Stefan Bayle vardır.
  bassta Pier Couquet, keyboard da Neb Xort ve davulda Nilcas Vant vardır.

  Diskografi:

  Nihil Negativum: 1995 te çıkan ilk demolarıdır.

  Exile: 1997 de çıkan ilk albümleri

  Sodomizing The Archedangel: 4 şarkıdan oluşan 1999 yılında çıkan EP leri.

  Drudenhaus: 2000 de çıkan albümleri

  New Obscurantis Order: "Mother Anorexia" yı da içinde bulunduran 2001 yılında çıkan albümleri.

  Suicide is Sexy: 2004 te çıkan compilation albümleri.

  Redemption Process: yine 2004 te çıkan albümleri.

  The September: 2005 te son olarak çıkmış eserleri olan EP leri.
  1 ... triton
 9. 9.
  3.5 ayda 10 kilo vermeme neden olmuş hastalıkmış yediğiniz her şeyi suyu bile çıkarıyorsanız bunu isteyerek yapıyorsanız tabi, bu hastalığa yakalanmanız kesindir. neden mi kesin diyorum? diyet yapmadığım veya yemek yedikten sonra parmağımı boğazıma sokmadığım halde gittiğim doktor baştan savma muayenesiyle bu tanıyı önüme sürdü ve kendince bir şeyler söyledi. bir kere bu hastalığa yakalanmış insanlar başlangıç sürecinde hallerinden bir hayli memnundurlar. çünkü onlar sonuna kadar gitmek isterler.
  (bkz: bi deri bi kemik)

  "yemek yemek istiyorum." dedim. bana; onu çıkarmaya çalışırken düşünecektin." dedi ki şikayetlerimi dinlememişti bile.*
  1 ... zuvvar
 10. 10.
  Anoreksiya Nervoza bireyin beden imgesinin* bozulması ve sonuçta kendisini kilolu algılaması, beslenmeyi reddetmesi, bu nedenlerle de aşırı kilo kaybına uğraması olarak tanımlanabilir. Anoreksiya'nın sözlük anlamı iştah kaybıdır. Nervosa ise sözlük anlamı olarak emosyonel* nedenlere işaret etmektedir. Aslında hastalığın ismi kendisi ile zıtlık taşımaktadır çünkü pek çok anoreksiya hastası yemeye karşı ilgisini ve iştahını kaybetmez. Tam tersi, kendileri yememelerine rağmen iştahları açıktır ve sürekli olarak yemekle ilgilenirler: yemek tarifleri okuma, ailelerine özenle yemek hazırlama gibi. Ancak hastanın yemek yemeyi ısrarla reddetmesi sonucu gelişen kilo kaybı yaşamını tehdit edecek düzeye ulaşabilir. Ruhsal bozukluklar içinde ölümle sonuçlanabilecek nadir bozukluklardan birisidir Anoreksiya Nervoza.
  ... cheapdeath