1. 1.
  türkiye'de ki internet sansürü nedeniyle sansür uygulayan kurumlara saldıracaklarını duyurdular.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25220700/ daha ayrıntılı haber.

  http://www.anonyops.com/news/opturkey.htm türkiye hakkında resmi sitesinden haber.

  https://video.uludagsozluk.com/v/anonymous-23009/

  burada da videolu anlatmışlar.

  http://justpaste.it/opturkey operasyonun türkiye kılavuzu.

  (bkz: 4chan)
  (bkz: anonymous)
  3 -1 ... aslindayok
 2. 2.
  anonymous tan türkiye ye uyarı resimde ;

  --spoiler--
  merhaba türkiye,

  son yıllarda, türkiye hükümetinin internet üzerindeki kontrolunun ne denli arttığına tanık olduk. binlerce websitesi ve blog engellenirken, aynı zamanda internet gazetecilerine karşı başlatılan yasal kovuşturmalar devam etmekte... hükümet şimdi de 22 ağustos’ta, internet kullanıcılarının tüm aktivitelerinin kayıt altına alınmasını mümkün haline getirecek olan yeni bir filtreleme sistemi uygulamaya koymak istiyor. böylesi bir sistemin ne zaman ve nasıl uygulamaya konulacağı hâlâ muğlak olsa da, kesin olan şey hükümetin internet sansürünü bir üst seviyeye çıkardığıdır.

  bu sansür uygulamaları mazur görülemez. serbest bilgi akışına erişim ve katılım temel bir insan hakkıdır. türkiye hükümeti bu temel hakkı ihlal ederken, anonymous eylemsiz kalmayacaktır. sansürü engellemek için desteğimizi verecek, sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğiz.

  türkiye’de yüz binlerce insan internet sansürüne yönelik kararları protesto etti ancak akp hükümeti insanların seslerini duymazlıktan geldi ve protestocuları polis şiddetiyle bastırdı.

  bizler tüm internet vatandaşlarını, türkiye hükümetini bu absürd politikalardan vazgeçmeye iterek konuşma özgürlüğünü desteklemeye çağırıyoruz. serbest bilgi akışı engellenemez. bilgi paylaşımı durdurulamaz. korku eşiklerini aşarak bu temel haklarımızı savunmanın zamanıdır.

  bizler ‘anonim’iz.

  bizler çoğunluğuz.

  bağışlamayız.

  unutmayız.

  bizi bekleyin.
  --spoiler--
  1 ... aslindayok
 3. 3.
  aha! sanırsam v for vendetta'dan esinlenerek oluşturulan legal bir grup olan anonymous internet sansürünü uygulayan kurumlara saldıracaklarını açıklıyorlar. ne kadar başarılı olurlar bilemiyorum ama bu girişim hem hoşuma gitti hemdüşündürdü. başka milletlerden oluşumlar savunsun bizi,biz hala ağızaçalım. neyse demişler ki '' Merhaba Türkiye,

  Son yıllarda, Türkiye hükümetinin internet üzerindeki kontrolunun ne denli arttığına tanık olduk. Binlerce websitesi ve blog engellenirken, aynı zamanda internet gazetecilerine karşı başlatılan yasal kovuşturmalar devam etmektedir. Hükümet şimdi de 22 Ağustosta, internet kullanıcılarının tüm aktivitelerinin kayıt altına alınmasını mümkün haline getirecek olan yeni bir filtreleme sistemi uygulamaya koymak istiyor. Böylesi bir sistemin ne zaman ve nasıl uygulamaya konulacağı hala muğlak olsa da, kesin olan şey hükümetin internet sansürünü bir üst seviyeye çıkardığıdır.

  Bu sansür uygulamaları mazur görülemez. Serbest bilgi akışına erişim ve katılım temel bir insan hakkıdır. Türkiye hükümeti bu temel hakkı ihlal ederken, Anonim (Anonymous) eylemsiz kalmayacaktır. Sansürü engellemek için desteğimizi verecek, sansür uygulayan kurumlara karşı harekete geçeceğiz.

  Türkiyede yüz binlerce insan internet sansürüne yönelik kararları protesto etti ancak AKP hükümeti insanların seslerini duymazlıktan geldi ve protestocuları polis şiddetiyle bastırdı.

  Bizler tüm internet vatandaşlarını, Türkiye hükümetini bu absürd politikalardan vazgeçmeye iterek, konuşma özgürlüğünü desteklemeye çağırıyoruz. Serbest bilgi akışı engellenemez. Bilgi paylaşımı durdurulamaz. Korku eşiklerini aşarak, bu temel haklarımızı savunmanın zamanıdır.''
  2 ... evdekises
 4. 4.
  bu grup wikileaks belgelerinden sonra wikileaksa ambargo uygulayan paypal, visa ve mastercard karşı eylemler yapmıştır.
  ... aslindayok
 5. 5.
  Hosuma giden eylemdir. Adamlar derdimizi anliyor.
  2 ... tsubasakun
 6. 6.
  götlerine giren uyarıdır,ayyıldız team onları hacklemiştir.
  -2 ... charlescarmichael