bugün

Burada anonim olmak da ifşa olmak da benim için farklı bi durum değil. Arkadaşlarım sözlükte olsaydı kendimi hiç rahat hissetmezdim hatta. Kullanmadıklarını bildiğim için kendimi her türlü ifşa edebilirim sıkıntı olmaz ama anonim yazarların üzerlerinde oluşturmaya çalıştıkları gizemi gerçekten anlayamıyorum.

Cevaplarını merak ettiğim versustur.
Böyle bir vs yok. Yazar zaten anonim olmalıdır.
sözlüğün ve sözlük yazarlığının ne demek olduğunu bir türlü anlayamadınız.

kendini ifşa etmek isteyen eder elbette, bize bok yemek düşer o konuda ama ifşa olduktan sonra sözlük yazarlığının ne esprisi kalır ki?

yani ben "lucius vorenuss" kimliğiyle değil de nickin arkasındaki "ahmet, mehmet" kimliğimle yazacaksam niye sözlükte yazayım?

gider tivitırda, instekramda yazarım.

mantıken.
Bence mesele bir Nicki duvar olarak mı kullandığınız yoksa o Nicki bir aksesuar olarak mı kullandığınız. Şimdi burada kendini ismi ve cismi ile ifşa ettiği halde Nicki bir nick olmaktan ziyade imza olmak var ve bir de kendisinin kimliğini muhafazası ettikçe nickten ibaret olmak var. Bunu belirleyen teşhir değil.

Kimsenin teşhirciliği yahut gizliliği ile işim yok, bununla ilgilenmek haddime değil ama ben her ne olursa olsun herkese açık yapamayacağım bir şeyi sadece bir kısma açık da yapmam. Bunu samimi bulmuyorum. Bunun için töre, usul bilmez olarak anılabilirim fakat eğer nick benim ise, onun umuma açılma genişliğini belirleyen de ben olurum.
Nicki aksesuar olarak kullanmam nedeniyle kendimi çok rahatça açık edebilirim.