bugün

Küçük Bir çocuk/bebek için en güvenli ve huzur verici uykudur.
Bir Nimettir.
hiç hatırlamıyorum...kardeşimin yanında olurdu annem hep...sen abisin, abiler korkmaz diye diye büyüttü beni...şu yaşıma kadar bana sarıldığını bile hatırlamam...
Korktugum zaman ağlayarak giderdim bişey olmaz bişey olmaz diyip kendi yatagıma yatırırdı tekrar hiç bir kardeşimde yatmamıştır

Neymiş efendim bir kere alıştırırsan hep gelirmiş başetmeyi öğrensinmiş

Oğlum istediği kadar yanımda yatabilir korktugunda yanında olmıcaksam ne zaman olcam.
Korktuğum zamanlardan kalma alışkanlıktan ötürü sık sık yaptığım eylem.

Ailemden uzakta olunca en çok bu eylemi özlüyorum. Çok şükür.
Kaç yaşında olursan ol hep sana huzuru ve sevgiyi derinlemesine hissettirecek durumdur.
anne olmasada hala ile uyumanın huzuruda başka.
Annenin dizine yatmak, o sizin saçlarınızı severken uyuyakalmak kadar guzel bir sey mi var? Var mı ulan?
dünyanın en huzurlu uykusunu çekmekti bir zamanlar.
daha da bir güven vereni ise anne ve babanın arasından yorganın altından kıvrılıp iki yastığın ortasına baş koyup uyumaktı.
meteor düşse kılıma zarar gelmezdi vallahi.
Yataga capraz yatmasa en huzurlu uyku aslinda.
Kokusunu içine çekip boynuna başını koyarak huzurlu bir uykuya dalmaktır.
Evet itiraf ediyorum 20 yaşına geldim ve bulduğum her fırsatta annemle uyuyorum hemde çılgınlar gibi.
Eşittir huzurlu bir uyku.
çocukluk zamanı boyunca, geceleri korkulduğu zaman kişiye sonsuz güven veren eylem.
diğer bir benzerliği anneanne ile uyumaktır, bunun için de dünyalar verilebilir.
Soguk ayaklarını kendi sıcak ayaklarıyla ısıtmaya calışan bir anneyle uyumak elbet ki en huzurlu uykudur ve de en sıcak..
risklidir. her an uykusunda üstünüze çıkabilir. olmadı ayağını atar, yorganı çeker. tehlikeli iştir. ama o uyuyana kadar onunla sarılıp konuşmak, nefes alıp vermesini dinlemek de çok zevklidir. ama uyuyunca kaçın!*
uyurken yüzünüzde bir tebessüm oluşmasını sağlar. sabaha kadar devam eder. hatta gün boyunca.
candır canandır.
onunla yatarken adeta bulutlar üzerinde uyuyormuşcasına rahatlık veren bir duygu.
dünyanın en güzel şeylerindendir. geçen hafta mezuniyetim için geldi bizimkiler. ev ufak olduğu için bizim odada annem, babam ve ben kaldık. babam benim yattığım kanepede yatarken, annemle ben arkadaşın benim yatağa göre nispeten geniş yatağında yattık yıllar sonra. o kadar güzeldi ki. hele gurbet ellerde bunu yaşamak çok güzeldi. evde hiç anlaşamayan annem ve ben o kadar mutluyduk ki. onun oğlu üniversiteyi bitirmeye hak kazanmıştı, benim annemse sakat haliyle, koltuk değneğiyle benim törenime gelmişti 500 km tepip.
günler kötü geçmektedir istenilen hiç bir şey olmaz ölümüne inanılan her şey yalan çıkmıştır. insan kendini hiç bu kadar yılgın hisetmez belki de. işte bu günlerin en güzel ilacıdır annenin kokusunu almak en saf günlere onun sarılışında dönmek ve anlamak karşılıksız sevmenin ne olduğunu..
o uyur belki arkasını dönmüştür uykusunda, birde şunun için ağlanır " keşke böyle günlerle bu yanılgılarla gelmeseydim yanına, üzmeseydim senide." denir. ona hissetirilmeden sarılınır yılların özlemi sabaha kadar giderilir en güçlü insandır o en mutlu edendir.
günler geçmeden pişmanlık gemisine binilmeden yapılması en güzel şeydir. o huzuru tatmak için çok üzgün olmak gerekmez annenin her zaman yanında uyumak için boş bir yer ve beklenenden fazla şevkati vardır.
sevgisini belli edemeyen insan modundan çıkılmasını acilen gerektirir.
beş yıldızlı bi otelden bile daha rahat edilir anneyle uyurken..
sabah ezanından sonra tıpır tıpır yanınıza gelen annenizin "kenara kay" uyarısıyla olayın farkına varıp, beraber mır mır uyumaktır. genelde kız çocuklarının yaptığı eylemdir. belirli bir yaştan sonra durumu delikanlılığa sığdıramayan erkek çocuklarında pek görülmez. tatil günüyse, uyandıktan sonra hemen yataktan kalkmayıp anneyle kıkırdaşılıyorsa, sese gelen erkek çocuk "eee, ne konuşuyorsunuz" bahanesiyle dahil olur. keyiflidir, sevimlidir, komiktir. * * * * *
Veletlik yıllarımızda karabasan , cin, şeytan , ruh gibi envari çeşit yalanla korkutulduktan sonra gece uyumak için sığınacamız yegane mekan anamızın yatağıdır.Anneyle uyumak rahatlatıcı bişidir, hani olurda cin min basarsa annemizin onu def edeceğine inanırız.O yüzden güzeldi* anneyle uyumak, güveliydi*.