1. 1.
  en çok ergenlik döneminde yaşanan, ergen kişi büyüdükte tartışmaların azaldığı ama daha önemli konularda olduğu hadisedir.sabah sabah anneyle ettiğiniz bir kavga gününüzün kötü geçmesine sebep olur, içiniz içinizi yer.
  5 ... lilith
 2. 2.
  kişinin kendisinin anneye ne kadar da benzediğini farketmediği zamanlarda giriştiği dışlamsal bir mefhumdur. bunun içselleşmesi annelerin de dediği gibi ya anne olduktan sonra ("allah sana senin bi çocuk versin de gör"cülük) ya da yaşın kemale ermesi, olgunlaşmayla olur. anne kendindeki defoları çocuğunda görmek istemediği için ha bire evladının baş cenahındaki etleri yese de derinlerde onun olmak istediğini olduramama sıkıntısı yatmaktadır. projenin kontrolden çıkmasıdır bir nevi.

  çocuğun anneyle kavgasını bilmiyorum ben yahu, bizde kavgayı çıkaran annemdir. (bkz: bilene sor)
  4 -1 ... kaptan arka kapi
 3. 3.
  zaman ilerledikçe ne büyük bir hata yapmışım ben diye dövünmeye yol açan eylem.
  (bkz: bazı şeylerin değerini geç anlamak)
  2 ... aktif matkap
 4. 4.
  sebebi çoğunlukla küçük kardeştir.
  2 ... steril mikrop
 5. 5.
  Ne kadar büyük olursa olsun içindeki anne sevgisini yok etmeyen bişidir.
  ... bal
 6. 6.
  genellikle 'anne olunca anlarsın ancak' kelimelerinin geçtiği kavgadır.sonrasında oluşan pişmanlık hissi çok ağırdır.
  2 ... purplegoddess
 7. 7.
  Korkunç bir durumdur.Eğer annenin kalbi kırıldıysa insan haklı olduğunu unutup kendini suçlamaya başlar.
  (bkz: kendinden nefret etmek)
  5 ... fehimsiz ekmek
 8. 8.
  kavga esnasında annenin içinde ''çocuğun olunca anlarsın'', ''anneye cevap verilmez'', ''senin iyiliğin için yapıyorum oğlum'' vb cümleleri geçen plağını döndürmeye başladığı olaylar bütünüdür. çocuk konumunda bulunan kişilik olay anında kendine hakim olmalıdır başka şeyler düşünmeye çalışmalıdır ki sonradan pişman olacağı cümleler sarfetmesin. - ağaçlar, böcekler aa bak uçak da geçiyoo...
  2 ... 6.4.r.1.$.h
 9. 9.
  "en yakınlarımızdır onlar ve uğraşırız çoğunlukla uzaklaştırmak için kendimizden.Düşündüğümüzde sebebi de bizlerizdir kavgaların aslında. Onlardır hep alttan almaya çalışanlar ve onlardır bizim bir anlık gafletle çekip gittiğimizde bile kahrolup ağlayanlar. Kolaydır kalp kırmak ve kolaydır seni büyütüp bu yaşa getirmiş olanlara ne olursa olsun ben artık kendi kendime de varım diyerek silip atmak.

  Ama kolay değildir sadece öldüklerinde anlayabileceğimiz hiç bir arkadaşın ve başka hiç kimsenin onların yerini alamayacağını, onlara bir kere daha sarılma fırsatının olmadığı anlarda anlamak. Ve boşunadır bundan sonra ağlamak, sızlamak. Sizle beraber gidecektir bu acı gidene kadar yanlarına. Ve onlardır yine affedecek olanlar seni beklemeden hiç bir karşılığı.

  Şimdi sen bu yazıyı okuyan. durma ve koş sarıl anne babana. Hala zamanın varken söyle onlara sevdiğini. Ve kırma onları bir daha sakın, eğer anlayabilirsen şu an hissettiklerimi" diye yazılabilecek hazin olaylara mahal verebilecek durumdur.
  32 -2 ... blindguardian
 10. 10.
  büyüdükçe azalan ama sonunda müthiş bir vicdan azabı bırakan eylemdir. en kötüsü onu kaybettiğinizde*, kavga anına geri dönüp, kavga etmek yerine daha sıkı sarılsaydım, bir kere daha sarılsaydım düşüncesine kapılma korkusu yaşamaktır.
  1 ... oylumunelumune