bugün

cok sevilen guzeller güzeli esin anne tarafindan yorulmasini engellemek adina yapilan ikaz.
Edit: kimse de karisini sevmiyor aq. Kizlar evlenmeyin bu ana kuzulariyla sizi annelerine hizmetçi olarak alacaklar yoksa.
er kişi niyetine !
tatli dille orta yol bulunabilirken anneyi geline karsi daha cok dusman edecek uyaridir. Hanimcilik kazanir ama kalpler de kirilir.
O benim kardeşim olsa ağzını burnunu kirar eline dişlerini veririm. Net. Cennetin ayağının altında olan analara böyle yapılırsa sonucu bu olmalı.
Anneler ne yapıyorsa çocuğunun iyiliği için yapıyordur.. bir anne sözü.
korkak erkek davranışıdır. yar bulunur, ana bulunmaz demişler. daha evlenmedim ama böyle mevzuları sevmiyorum. annenin yeri ayrı, eşinin yeri ayrı. ha bunu demek, eşinizi annenize ezdirin demek değildir kesin ve kesinlikle. bu da korkaklıktır. allahım korusun zor işler bunlar. erkeğin eşi, " sonuçta kocamın annesi, hürmet ve saygıyı eksik etmemesi gerekir" düşüncesinde olup, erkeğin annesi de, " sonuçta kendi yuvasını kurdu artık çocuk değil, eşini üzmemeli" şeklinde düşünürse hiçbir sorun çıkmaz. olan yine erkeğe oluyor bu durumda.
erkek olmanın en zor yanı, eşi ile annesi arasında kalmaktır. hiçbir çıkış yolu olmamakla beraber olay anne ve eşte biter. ne kadar anlayışlı olurlarsa o kadar mutlu bir hayat sürülür. yazıklar olsun erkeği seçim yapmak zorunda bırakan anneye de eşe de. ama böyle durumlarda -şahit olduğum kadarıyla- genelde bütün pislikler gelinin başının altından çıkıyor. günümüz kızları, eski nesle ayak uyduramıyor; kafa yapılarını anlayamıyor.