bugün

bilir misiniz gerçekten var böyle birşey. hatta çoğu insanda tapar ona.

mesela benim annemi örnek alalım. başını örtmez, gençliğinden beri orucu kaldırmaz bünyesi, namazlada fazla arası yoktur. ama her seferinde ben allah ımı seviyorum der ve şükreder.

şimdi bakıyorum islamiyet efsanesine; herkes işlediği günahların bedelini cehennemde yanarak çekecek. fakat allah a inanıyorsanız sadece günahları .çekip ardından cennete geçiş yapacakmışız.

yani bu durumda benim annem başını örtmeyip namaz kılmadı diye cehennemde yanacak fakat allah a inanıyor ve müslümanım dediği için sonradan cennete geçeecek.

ulan sırf annem cehennemde yanacak diye küçükken az mı göz yaşı döktüm ben be! geceleri yatamazdım saatlerce bunu düşünürdüm, anneme namaz kıl, oruç tut diye baskı yapardım daha bacak kadarken. sonradan öğrendimki az biraz yanıp sonradan cennete geçecekmiş. bu sayede rahatladım.

mantığa bak mnskym! annem az yanacak diye rahatladım.. psikopatlık böyle bir şey olsa gerek!!

not: cennet anaların ayakları altındadır gibi alakasız bkz veya örnek verecek arkadaşlara selam gönderirim. birde kocaman bir öpücük!
kendisine benzemeyen herkese kotu gozle bakanlarin tanrisidir.
ben bariscilim diyen, ama elestirildiginde ben superim sen gerzeksin diyenlerin tanrisidir.

ayni varlik 2 insana farkli gorunurmus.
(bkz: tanrılar çıldırmış olmalı)
(bkz: hem dersini bilmiyor hem de şişman herkesten)
edit şart oldu. pekala önce tanım: cahil ve bilgisiz üstüne üstlük fikir sahibi insanın tanrı modelidir. eğer onun kastettiği tanrı ile tek tanrılı dinlerin rabbi aynı ise, yanlıştır. zira allah bizzat kendi cümleleri ile kişiye taşıyamayacağı yükü yüklemeyeceğini söylüyor. yani oruç tutamayacak olan birinin oruç tutmasını yasakladığı gibi, sağlığına zarar verdiği için hesaba çekeceğini söylüyor. bu tür kullarını cehenneme gönderip yakmayı filan da söylemiyor, kimse kıçından element uydurmasın. ve fakat cahiller için bayağı ağır ifadeler kullanıyor sanırsam.
babayı da gönderiyor olması muhtemeldir.
kibiriyle öfkesine öylesine yenik düşmüştür ki, kendi varlığına bile acımaz bu tanrı.
yoldan geçen kızlara ağzını sulandırarak bakan abazan adam, ibadetini yaptığı zaman cennete gider ama.
tanrının adaleti(!)dir, bu köyün ağası o dur tabiri caizse.
eğer anne hakediyorsa tabi cehenneme gönderilecektir sebebi ise allah'ın mahkemesinin en büyük mahkeme olmasıdır.

ayrıca; annemin sadece azıcık yanacağını düşünerek içim rahatladı, bırak canım, ne namaz kılacağım, ne oruç tutacağım, az biraz yanarım, sonra senin ömrün boyunca kıldığın namazların, tuttuğun oruçların ve yaptığın bütün ibadetlerin sayesinde hak ettiğin cennette senin yanında yer alırım diye düşünmektir bu. ne de olsa senin için temiz, demi. o adam içi temiz olmadığı için her gün allah için bir şeyler yapmaya çalışıyor.

hele bir on saniye parmağımızı ateşe tutalım bakalım, neler hissedeceğiz. ondan sonra içimizi ferahlatsın annemizin cehennemde az yanacağı.
ağızdan çıkan müslümanım lafı ile az yanıp cennete gideceğini sanan insanın komik zırvalarından bir tanesi.
sen o dini kendin için değil allah rızası için bünyende taşımalısın ki, allah ta seni ona göre ödüllendirsin.

Yahu e be insan (!) din, inanç gibi değerler insan bencil olsun diye mi gönderildi, bahşedildi insanlara ?
o zaman dünyaya gelen bütün peygamberler 'nihahaha, nasılsa artık peygamberim, yakın romayı anasını satim' şeklinde icraatlarda bulunurdu.

namazı kendin içindeğil allah rızası için kılarsın
orucu kendin için değil allah rızası için tutarsın, sabredersin
zekatı kendin için değil allah rızası için, o istediği için verirsin.
hacca kendin için değil allah rızası için gidersin. o zaman cennete layık görülürsün. allah rızası için yaptığından layık görülürsün o yere.

ancak ve ancak duayı kendin için eder, allah'tan medet umarsın.
yoksa cennet kapısında cem yılmaz misali 'hahaha, yaz müslüman' diyerek giremezsin. oldumu canım ?
(bkz: anne bana tanrıyı anlatsana)
valla tarih boyunca yaşamış ve ilerde de yaşayacak trilyonlarca insanı (aralarındaki devrimcileri, bilimadamlarını vb. sonsuza dek sürecek şekilde hem de) yakacak olduktan sonra sadece anneyi yakacak olmasına eleştiri getirecek değilim. ama bu lafın dillendirilmesi işkenceyi dindarların ne kadar normalleştirmiş olduğunu gösterdi bize verilen cevaplarla.

işte dine en büyük karşı olmamızın sebeplerinden biri de bu. bi insanı sonsuza kadar yakacak bi tanrıyı gayet normal bi şeymiş gibi düşünmek -belki bin sene önceki insan için hadi neyse de- bugün için insanlığa hakarettir.

şu an bruce almighty filmindeki gibi tanrı inip bütün güçlerini bana devretse ilk işim cehennemi yok etmek olur. işkence olamaz tanrı katındaki mahkemenin sonu çünkü. bırak tanrı katını, benim katımda bile değil.. ki bu tanrı insandan daha merhametli güya.

"küçücük çocuklara tecavüz eden sapıklar cezasız mı kalacak yani" diye soracaklara birinci olarak, evet o insanı bile işkenceye maruz bırakmaktan daha insani (bırak tanrısalı, insani diyorum bak) çözüm bulabilir tanrı.. ki biz yakaladığımız çocuk tecavüzcülerini işkenceden geçirmiyoruz modern hukukta. ama onların işkenceden geçirilmesini savunanlar da genellikle bu kesimden çıkıyor zaten.. tesadüf mü.. değil bence.

ikincisi de o çocuk tecavüzcüsü eğer dine inanıyorsa bi gün cennete girecek mutlaka ama tarih boyunca yaşamış bütün idealist bilimadamları, halkları için hayatlarını feda etmiş devrimciler ise o çocuk tecavüzcüsünden aşağıdalar ve sonsuza kadar işkence görecekler.

hala diyorsanız ki evet bu çok doğal, işkenceyi hakediyorsunuz, o tecavüzcülerden, katliamcılardan, savaş baronlarından daha büyük cezayı hakediyorsunuz.. e o zaman az biraz size insaniyetinizi kaybettiğiniz gözüyle bakmaya hakkımız olsun.
(bkz: cennet anaların ayakları altındadır) * *
maşallah herkes kendini tanrı yerine koymuş* yargılama yapabiliyor. şu girsin, bu çıksın. şakamısınız afedersin? halkları için hayatlarını feda etmiş devrimci nedir yahu? siz marx'ı peygamber olarak görüyorsunuz. her olayda onun sığ bakış açısını kullanıyorsunuz. ondan sonra müslümanlar kendi inançları zaviyesinden bakınca yobaz oluyor. bu hiç değilse din ve ben iman ediyorum. sen bilimsellik adı altında marks'a tapıyorsun. isterse devrimcinin şahı olsun o yine mahkeme-i kübra'dan geçecektir diye inanıyorum ben. sen neden inanmadığın değerlerle yargılıyorsun kendi değerlerini? cemil meriç ne güzel söylemiş, "izm'ler idraklerimize giydirilmiş deli gömlekleridir" diye. marksizm marksistlerin idraklerine giydirilmiş deli gömleğidir. bırakın artık sloganlarla konuşmayı, sloganlar ilkelin ideolojisidir.
(bkz: god is dead)
evet atmıştır, atacaktır.

yeni dogmus bebegini diri diri gömen anneyi,
yine yenidoğmuş bebeğini özürlü diye çöpe atan anneyi,
çocuklarına doğduğundan beri insülin verip de 6 tanesinin ölümüne neden olan anneyi,
3 aylık bebeğini para karşılığı satan ve tecavüz edilmesine izin veren* anneyi,

atmasın da ne yapsın?

(bkz: sen olsan ne yapardın)
saçmalamaktır.

her anne cennetlik olmadığı gibi , her çocuğu olan da anne sıfatını haketmez. çocuğunu doğar doğmaz boğan, çöpe atan, döverek öldüren gibi bir çok anne görmekteyiz gazetelerde hergün. bunlar cennete gidecekse kalsın ben almayayım zaten!

ayrıca annesi cehennemde yanacak diye korkan çocuklar belki de haklıdır, nitekim annesi gerekli dini eğitimi vermemiş ve inançsız birey yetiştirmiştir. herkesin günahı boynunadır ve kimin nereye gideceğini bile sadece allah'tır.
bakın, dogaya bakın, ne kadar mükemmel ve uyum içinde. evrenin nasıl böyle bir düzene oturtulabildigini açıklayabilir misiniz? düzenin kendisini anlayabilir, ama ondan bir tane daha üretemezsiniz. tüm bunları, bizlere yaratabilen bir tanrı elbette en dogrusunu bilecektir.
hepimizin günahları var. hepimiz hakettiğimiz cezayı cekmek durumundayız. hıhım evet. elbette.
anne, anne de olsa bir kuldur. o da yanacak cayır cayır. ama cennete de gidecek. birazcık uf olucak sadece. (bkz: uf olmak)

peh.

hepsi bir yana, "cennet anaların ayakları altındadır" falan iyi hadi hoş da, analar diger adıyla kadınlar, neden o şeriat diye kendini paralayan itlerin ayakları altında?
şimdi o kadınlara, gelecegin analarına ikinci sınıf derken, onları döverken, o üzerinizden asla atamayacagınız binlerce zavallı kadının çekitigi acıların izleriyle dolu, lanetli bedenlerinizle o kadınlara eziyet çektirirken ve en beteri "peygamber efendimizin karısı bilmem kaç yaşındaydı" diye sapıklıgınızı gerçekliği belirsiz tarih sayfalarına yükleyip, küçücük kız çocuklarına tecavüz ederken kendinizi cennetin üstünde bir konuma yerleştirmiş olmuyor musunuz? cennet anaların ayakları altında, analar sizlerin ayakları.

insan düşünen hayvandır. ama "insan" düşünen hayvandır.

evet, ihtiyacınız var, evet belki de gercekten birileri sizlerin içindeki zavallılıgı ve vahşete susamışlığınızı görmüş de ateşle korkutmuş.
ama korkan hayvan saldırganlaşır.

sözüm islamiyetten öte şeriatadır. çünkü kadın ve din söz konusu oldugunda atlanmaması gerekir şeriatın. ya da sadece alerjim var, haklı sebeplerim gibi. "yok ben öyle yaşamıyorum dinimi, sen ne biçim konusuyorsun lan benim dinime dil uzatıyorsun" tribine girecekler için şimdiden soyleyeyim dedim.

siz şimdi, anneyi cehenneme gönderen tanrı modelinizle mutlu mesur yaşayın e mi canım.
aynı tanrı bunu anneye kabul de ettirir üstelik.
(bkz: yok böyle bir şey)
bilinen tarihi gözden geçirecek olursak 2008 modeldir.
Birini, ne yapmış olursa olsun, sonsuza kadar yakmanın cezası adil değildir. Suçu birini sonsuza kadar yakmak olsa bile ki, bence bundan daha büyük suç olamaz, yine de cezası bu olamaz.

Bir de bu tanrı modelinin kendisine inanılması durumunda, suçu çocuk tecavüzü de olsa, onu zamanı gelince affetmesi ama kendine inanmayan birini ağzıyla kuş tutsa bile sonsuza kadar yakması var ki sorma gitsin!

Bir de bu tanrı modeli, her şeyi biliyor, her şeyi kontrol ediyor. Bir deprem yaratıyor, yeni doğmuş çocuğu öldürüyor, bunu sonsuza kadar cennetine alıyor, yani o adil tanrı torpil geçiyor. isteseydi öldürmezdi sınava sokabilirdi, fakat ne fark ederdi ki, öldürmese bile ilerde ne yapacağını biliyor olacaktı ve herşeyi kontrol ediyor, ne de olsa mutlak güç. Helvayi pişiren o, helva hakkında yargıyı veren yine o. Bir de kendisi ile çelişir biçimde, kendini kurtarmak için kullarına özgür irade verdim diyor. Onlar özgür irade sahibiyse, nerde kaldı senin mutlak hakimiyetin!

Birileri otursa, gel olabilecek kadar zalim, adil olmayan bir tanrı modelleyelim dese, bu kadarını başarabilir miydi?!!

Neyse ki bu sadece bir model, ne yazik ki inananları(özellikle tanrının adaletini akıl süzgeclerinden geçireceğine, ulan sen tanrı yerine yargılama mı yapıyorsun diyenler) gerçek!
(bkz: gerçekler acıdır ve acıtır bebem).
(bkz: sevgiliye tapmak varken tanriya tapan insan modeli)
kendi annemse ortadaki tanrı anlayışımı tersine çevirecek modeldir. isyanda edemiyorum şimdi...
(bkz: tanriyi bile modelize eden insan modeli)
(bkz: emrah koş ananı yakıyorlar!)