1. 1.
    temel psikoloji bilgilerine göz atılırsa nedeni ortaya çıkacaktır.
    3 -1 ... salon beyefendisi
  2. 2.
    Birini seçmekte zorlanmak işin bir yönü. Seçtikten sonra da annesi ve sevgilisi arasında kalıyorlar. Çünkü anne çocuğu bırakmıyor. Kanuni Sultan Süleyman'ın kapısında bekleyen iç olanı muamelesi yapıyor.

Kadınlar için erkekler bir iktidar alanı. Gücün karanlık tarafına geçen kadınların bazıları da cinselliği, eşegin önündeki sopaya bağlı havuç gibi kullanıp, anneye açtıkları savaşta bizim oğlani cepheye bir asker gibi sürebiliyor.

Allahtan evlenmedim.
    2 -1 ... ali candan
  3. 3.
    sevgili edineceği kişileri anneleriyle kıyaslamalarıdır.

önce karşıımda duran kıza bakarım beni annem kadar sever mi ? benle annem gibi ilgilenir mi ?

psikolojide bu kaygılı bağlanmadır.

erkek çocuğu annesini sahiplenir ve babasını rakip görür. çünkü çocuğun annesine karşı cinsel bir dürtüsü vardır ama babanın varlığı annen benim mesajını verir çocuğa.

çocuk büyüdüğü zaman çevresindeki kızlara karşı hisleri olur. sonra annesinin babasına ait olduğunu kabul eder ve önüne bakar.

burada bağlar tamamen kopar çocuk ve anne ayrı bireylerdir.

buralarda temel bir problem varsa kişi sevgili edinmekte güçlük çeker çünkü bilinçaltında ben kaybettim düşüncesi yatar.
    5 -5 ... bilgisayarcicocuk 2
  4. 4.
    ha demek bundan ötürü hiç sevgilim yok.

(bkz: avuntu)
    1 ... kazangap
  5. 5.
    mükemmel tespit. tebrik ediyorum.
    nedeni annelerini çok sevdiklerinden onları kırmamak ve tam annenin istediği gelin modelini bulmaktaki zorluktur.
    1 -1 ... karanligin ruhunda bir gece
  6. 6.
    bi siktirsin gitsinler basligi okurken sinkr geldi.
    2 -2 ... yedirenklidivit
  7. 7.
    Annesiyle arasındaki ilişki seni sevmeliyim çünkü beni doğurdun büyüttün bu yaşa getirdin ve toplumun da dayattığı üzere seni sevmeliyim olan insanlar, bu minvalde büyümüş insanlar anneye bağlı insanlar değildir.
    Klasik anne oğul ilişkisi cipildak şeytan koyna girene kadar oğul o anneye aittir.

Anneye bağlı olmak ise anneden kaynaklanır. seni çok seviyorum çünkü sen çok iyi bir annesin, çok iyi bir insansın, sen hastane odasında gelen hasta yemeğimi daha güzel diye çaktırmadan benim refakatci yemegimle değiştirecek kadar mükemmel bir insansın ve seni çok seviyorum.
    Bunun gibi yüzlerce şey söyleyerek büyümüş insanlar ise ellerinde olmadan annelerine bağlanmıştır. Aralarında değişik bir bağ oluşmuştur ve bu klasik anne oğul ilişkisinden çok başkadır.

Sevgili meselesine de gelince; sevmek değil sevgili olmak da değil, ciddi düşünmek evlenmek adımlar atmak diyelim biz ona. Sana şekilde yaklaşan bu şekilde seni düşünen senin iyiliğini isteyen bir örnek varken, bu şekilde fedekarliklar yapabilecek bir insan varken elbette anneye bagli erkeklerin ciddi ilişkiler kurmaları zordur.

E tabi oğulun anneye düşkünlügü kadar annenin de ogula düşkünlüğü olursa bunu da bu zor sevgili edinme sebepleri arasında saymaliyiz ehehe:d
    -Anne su kız çok güzel değil mi?
    +Oğlum güzel de gözünün üzerinde kaş mi var onun ya
    Hem bak konuşabiliyor bile
    2 -1 ... hala avcumda olmali yildizlar
  8. 8.
    kısmen katıldığım durum. kısmen dedim çünkü anneye bağlı olmak demek biraz da, aileci ve aile ortamını seven erkek olmak demekten geçiyor sanki. evet anneye bağlı erkekler, edindiği kız arkadaşını annesinin beğenmesini ve kız arkadaşının da annesini benimsemesini ister. kendimden biliyorum. swh. fazlası abartıdır. çünkü belli bir yaştan sonra seçtiğimiz, anlaşabildiğimiz eşlerimizle, arkadaşlarımızla birlikte olacağız. anneye saygı da kusur etmedikten sonra kimi seçerseniz seçin, anne seçtiğiniz kızı sevse de sevmese de onaylayacaktır. bunu annelerin evlatlarına kıyamaması, sırf evladı sevdiği için onaylamasını kast ediyorum. benim annem hep der. istersem melek olayım, adım kaynana olduktan sonra kaynanalar illa ki sevilmez. o yüzden sen sevdiğini seç, saygı da kusur olmasın kafi der. canım annem. anne bulunmaz, sevgili hep bulunur. o yüzden her şeyin başı saygı ve sevgi. gerisi hallolur. çok kafanıza takmayın.
    15 -1 ... en asaletli duygularin adami
  9. 9.
    soz konusu anneyse gerisi teferuattir.
    4 -2 ... arxaggelou
  10. 10.
    Erkek arkadaşım babasını kaybettikten sonra annesiyle iyice alâkadar olmaya başladı yani kadının yapabileceği şeyleri bile o yapmaya başladı emanet diye. Bazen çok yıprandığını görüyorum ve üzüldüğüm için tartışıyoruz. Anneler evlatlarınız sizin evet ama lütfen onlara çaresiz gibi gözüküp bencillik yapmayın. Yoksa siz bu hayattan göçtüğünüzde bu sefer yapayalnız kalacaklar.
    4 -2 ... ukulelelelli yar