bugün

Direk ismini söylemek üzse de, sonuna koyulayacak bir yüceltme efekti onure eder anneyi.

(bkz: Nilüfer Hatun)
(bkz: Fatma Sultan)
eger gercek bir anneniz yoksa ve sadece "ayse anne" "fatma anne" adı her neyse anne nin basına isim koyuyorsanız ve hic bir zaman agız dolusu anne diyemeyeceginizi biliyorsanız, ve bunun ezikligini hep yasadıysanız cici annelerinizden cok size dokunan hadise.
sonuna hanım ekleyip söylenirse, biraz olsun sinirlendiğinizi belli etmek için kullanılabilinir.
ondan sonra ağızınıza sıçılır o başka.*
anne evlat iletişiminin rengine göre saygısızlık olarak algılanmayabilecek bir durumdur.
bunu çok yapıyorum;anneme kimsenin ismiyle hitap etmemesi üzerine o güzel isminin unutulup gitmesinden korkuyorum çünkü.
kardeşim anne diyor,etrafındakiler abla veya teyze
ee kimse adını kullanmıyor.ayrıca da ismini de çok sevdiğimden sonuna bazen hanım'ı da ekleyeyip kullanıyorum.
hergele mizacli hayirli evlat ökkeslerin neşeleri yerindeyse madam ... -fill in the blank- cinayet olduğunda nerdeydiniz' diyip haliyi yakmalari demeleri gibi cümleler kurmalar nedeniyle perde asma eziyetini göz önüne almalari gerektiren durum.

(bkz: bir cehennem azabi olarak perde takmak)
(bkz: yokolsun perdeler varolsun jaluziler)
küçük yaşlardaki erkek çocuklarının, bir dönem babalarına özenerek sıkça gerçekleştirdiği eylem... **
adı hanım olan anne için
hanım sultan
Ergenlik dönemin tuhaf tuhaf evrelerinden geçen elemanın üzerine üzerine gelen annesine dikleşmesinden ortaya çıkan absürt bir olgu.
bir babaya asla yapılamayacak hede. *
anneye ara sıra "kadın" demekten daha sevimlidir kanımca.
- anneye kadın denmez, taş olursun!
hayır işin garip tarafı bunu söyleyen baba! kadının hoşuna gidiyor belki. bak yine kadın dedim gördün mü? *
güncel Önemli Başlıklar