1. 1.
  sözlükçülerden kan tahlili yaptıranların ve bunun sonucunda % 100 türk olduğuna dair elinde rapor bulunduranların ayıp bulmadığı söylemdir. Bu arkadaşlarımıza göre bu ülkede cumhurbaşkanı seçerken etnik kökene göre seçmek lazımdır.Sözümona aksi ayıptır, günahtır,yazıktır.

  Bu konuda en iyi yorum için Mustafa Kemal'a kulak veriyoruz:

  - Ne mutlu Türküm diyene!

  Dip not: Abdullah Gülü sevin - sevmeyin ya da hayran olun - nefret edin. Annesinin ermeni asıllı olduğunu iddia ederek onu rencide etmeye çalışırsanız, aşağılamaya çalıştığınız o kadıncağızın mensup olduğu etnik kökenin en adi üyesinden daha da adi olursunuz.
  11 -3 ... teoremsel
 2. 2.
  bak şimdi olmadı. vaktiyle birileri burada bazı üst düzey bürokratların yahudi kökenli olduğunu ifşa edip cadı avında çay partisi düzenlerken iyiydi; ama aradan zaman geçip işin ucu kendi destekledikleri adama gelince faşizan tavır oldu. oldu mu? olmadı!
  8 -4 ... kerameti kendinden menkul
 3. 3.
  chp milletvekili, ok ve silahları ustaca kullanan bir bayan söylemi.

  şimdi ortada bir kaç sorun var ve bu sorunların aslında sorun olmaması büyük bir sorun oluşturuyor.

  * abdullah gül'ün annesinden başlayalım söze. insanlar kişilikleriyle varolurlar, yaşarlar düşünürler, konuşurlar ve eylemde bulunurlar. şimdi başlıkta anlatılmaya çalışılan;

  "abdüllah gül annesinin sözünden çıkmayan bir evlat kıvamında cumhurbaşkanlığı yapıyor"

  deniyor ya da ima ediliyorsa gülerim cidden.

  * eğer bunu söylemek istemiyorsa ki bu daha kötü bir durum demek istediği şey aynen şudur.

  "abdullah gül, vatan haini bir ermeni lobisi uşadığır"

  * şimdi şuradan biraz çıkarım yapan benim gibi üniversiteleri zar zor kazanmış amele biri bile bu çıkarımı yapabiliyorsa koskoca chp milletvekili nasıl bu çıkarımı yapamıyor.

  ya da bu çıkarımın yapılması için mi söyleniyor bu cümleler?

  neyse...

  işin en garip tarafı ise ne bizim ne de ermenilerin yahudi olmaması!

  neden mi?

  zira sadece yahudilikte soyağacı anneden devam eder. yani anne yahudi ise ancak çocuklar yahudi olabilir.

  bu da demektir ki, müslüman bir baba ve ermeni bir anneden dünyaya gelen - ki annenin dini bilinmemektedir, önemli de değildir- çocuk müslüman olur. en azından sıfat olarak o sıfatı alır. annesi yetiştirirse eğer ermeni de olabilir. hristiyanda...

  selam ederim...
  3 -3 ... essagan al gazugu
 4. 4.
  (bkz: anamı karıştırma)
  4 -1 ... onurude
 5. 5.
  (bkz: kafatascilik)
  7 -1 ... fatal
 6. 6.
  (bkz: irkcilik)
  5 ... denizdvs
 7. 7.
  iftira değildir fakat söylenmemesi gereken bir cümledir.
  4 ... kuzeydogu
 8. 8.
  -annesinin etnik kökenini araştırın görürsünüz.
  +araştırdık. başka?
  -eniştesinin dayılarınıda araştırın.
  +eee..
  -alışveriş yaptığı adamlarıda tanıyın.
  +bittimi?
  -ergenekon palavra,emperyalist güçlerin oyunu...
  +siktir git başımdan allahın cezası..!!
  11 -5 ... pakize karada
 9. 9.
  faşizan ve ırkçı bir söylem olmadığını iddia edenler, bu sözü akp veya mhp üyesi bir kişi söylese itin köpeğin götüne sokup çıkartırlardı, ancak kendi ideolojisine yakın bir insan söyleyince hay diline sağlık gibi ucuz bir siyasete kaçıyorlar, kendilerini ayakta alkışlıyorum.
  14 -4 ... suicidal imbecile
 10. 10.
  bunu söyleyen insana şu soruyu sormak istiyorum; annesi ingiliz veya fransız olsaydı yine aynı soruyu sorar mıydın? tamam son günlerde (ve ya her zaman) ermenilere karşı antipati besliyoruz fakat hak, hukuk, ahlak, örf, adet kimsenin bir ırkı kötülemesine müsade etmiyor. ha senin babanı mı kesti? hakkını bir insan gibi arar, hakkını bir insan gibi savunursun ve kelimeleri insan gibi kullanıp, sözlerini insan gibi ifade edersin. kimsenin kimseye küfretmeye hakkı yok a canlarım. ha soracaksınız belki ; baykal küfür mü etti? diyeceğim küfür sadece (afedersiniz) s.kmeyle sokmayla olmuyor -ki baykalın yaptığı daha ağır olmuş.

  bu arada ermeni kökenli olsam daha az tepki verirdim, napıyorum hamnakoym ben ya. çok hümanist gördüm lan kendimi. neyse canlarım, bu olay böyle.
  1 -2 ... rhmn