1. 1.
    Yeni nesil damatlardir.
    Sırf karısının kukusu uğruna 40 yillik annelerini gelinlere ezdirirler kariları annelerinin yüzüne karşı alay eder laf sokar ama bişey yapmazlar.
    7 -4 ... patronum
  2. 2.
    karısını annesine ezdirmeyen erkektir.

( çaylak olduğum için 40 karakter girmem gerektiğinden hep bunlar. Çıkarın artık beni bu çaylaklık zindanından.)
    3 ... dolukadehibostut
  3. 3.
    Aradaki köprüyü sağlam kurup, her iki tarafa da aynı mesafeyi koyması gereken insandır lakin işi zordur, evet.

annesini karısına ezdiren erkek
    11 -5 ... zeytinyagli dolma kalem
  4. 4.
    - o bir melaike anne!
    ... judas
  5. 5.
    ilerleyen zamanda karısını da başkasına ezdirecektir.
    Ve en sonunda sürekli arada kalıp sıkışan, ezilen kendisi olacaktır.
    1 ... kullanicimiadi
  6. 6.
    Erkek değildir.

Moderasyondan ricam başlığı değiştirsinler.

(bkz: annesini karısına ezdiren şerefsiz)
    3 ... consigliere
  7. 7.
    ne annemin karımı, ne de karımın annemi ezmesi beni bağlamaz, nitekim annem 60 yaşında, bir gün karım olursa en az 30 yaşında olacağı için kazık kadar iki kadının arasındaki diyalog beni bağlamaz.
    Nitekim, 7 yıl süren eski evlilğimde eski eşimle annemin arasında yaşanan hiçbir soruna müdahil olmadım ve hiç başım ağrımadı.
    3 -3 ... keshberfo
  8. 8.
    Kimse kusura bakmasın duyar kasamayacağım, saygısızlık yapan kadın ya erkek ne olursa def edilmelidir. Silkerim psikolojisini, herkes dört ataya da aynı saygıyı duymak zorundadır.
    1 ... emreuzlar
  9. 9.
    Garibim analar da ne desin "oğlum mutlu olsun da ben sesimi çıkarmayayım" der.

Bırak ezdirmeyi ayağını öpeceksin ayağını... Boklu götünü o temizledi yıkadı yıllarca.
    2 -2 ... eski yesil kulluk
  10. 10.
    'emziren' okudum, ulan dedim yok böyle bir şerefsizlik seviyesi. yemin ederim tansiyonum düştü.
    1 ... ra s al ghul