1. 1.
  hiç kimse annesini seçemez, istemsizce sahip olduğu bu varlığı sevmek zorunda da değil. üstelik vahşi kapitalist sistemin tröstleri kar edecek diye hediye almak zorunda da değil. peki ne yapmalı?

  en temizi hasta rolü oynamak. peki her sene hasta rolü oynarsanız yalan olduğunu anlamaz mı?

  zaten amaç o.

  ortalarda dile getirilmeyen bir nefretin olduğunu hissetmesi ama emin olamaması.

  direk senden nefret ediyorum dememek, toplumsal rolünüze en az o yapmacık anne rolü gibi sahip çıkarak onu kendi silahıyla vurmak. "anne çok hastayım başım çatlıyor kulaklarım çınlıyor bu gün, başım dönüyor anne ne yapmalıyım, sadece sen bana yardım edebilirsin anne" demek.

  hediye beklentilerini kursağında bırakarak, telefonu kulağınızdan uzak tutarak, kendi kendine o zavallı şevkatli anne rolünü oynamasını dinlemeyerek viskiden bi yudum daha alarak aralarda "peki anneciğim, tamam anneciğim" demek. nefretinizi viskinize meze etmek. sonra da telefonu yüzüne kapatmak.

  seni hiç sevmedim anne. anneni de sevmezdim.
  1 -9 ... ebu fesat
 2. 2.
  ben de nefret etmiyorum ama eğer nefret etseydim rol kesmezdim. mesela babamdan nefret ederim adam bana her baktığında o kini görür.

  anamdan da etseydim o da görürdü ve gram tınmazdım. ama o cefakar kuru fasülye yapan anama kinlenmedim tabi.

  o yüzden kıvırtmayın, kimseyi sevmek zorunda falan değilsiniz. sırf ananız babanız diye hiç seçmediğiniz ve size hakketmediğiniz hayatı yaşatan insanlara katlanmak zorunda da değilsiniz.

  dik durun. bu bir suç veya ödenmesi gereken bedel değil. kimse de iğrenç bir ailede doğup hayvan gibi hiç istemediği bir hayatı yaşamayı istemez.

  insanların ne yaşadığını bilmeden kişileri suçlamak da saçma. o yüzden rol kesmeyin. içinizden gelmiyorsa biri sizi gülmeye falan zorlayamaz bu da öyle. anan da olsa sevmiyorsan sevmiyorsundur.
  2 -1 ... allah yok din yalan
 3. 3.
  1-2 gün önce iş gezisi için şehir dışına çıkıyorum yalanıyla yanına gitmekten kurtulmak, anneler gününde çiçek vs. göndermek yerine kargoyla dandik mağaza hediye çeki göndermek güzel bir yol olabilir.
  -2 ... ebu fesat