bugün

insanoğlu kendi seçemediği bir şeyle nasıl gurur duyabilir anlam veremiyorum. insan annesini ve babasını seçemez ve bununla gurur duyması saçmalıktır.

mesela baban çok ünlü bir bilim adamı olur gurur duyarsın, annen dünyaca ünlü bir mimardır gurur duyarsın!

annen ev hanımı, baban fabrika işçisi neden gurur duyarsın bununla! anlayabilmiş değilim.
Sonucta o anne dogurmadimi seni? Yedirip icirmedimi? Sonucta o baba eve namusuyla para getirebilmek icin gece gündüz calismadimi? Sirf esi ve cocuklari icin. Ben bu sekilde gurur duyuyorum. Onlarin hakki ödenemez. Bugün annem benim icin napti diyen evlada "hayirsiz evlat" derim.
Gurur duyulacak ana babaya sahip şanslı insanlardır.
bazı kesimlerin zeka seviyesine atıfta bulunmak amacıyla yapılmış harika ironi.*
kendi seçmediği ilerde nasıl biri olacağini bilmediği bir dölü her ne yaparsa yapsın büyütüp sevdiği için gurur duyan insan.
annesi veya babası çalmıyorsa, evine alnının teriyle kazandığı parayı getiriyorsa, seni yedirip içirip giydiriyorsa bu bile onlarla gurur duyulması için yeterli sebeptir.
bir de bunların dini milliyeti e cinsiyetiyle gurur duyanları vardır ki,
azalarak bitmesi gerekenlerdir.
babası annesini pazarlayan insanların anlam veremedikleri olgu. Bir şeyle övünmek için ona emek sarfetmeniz gerekmez.
bazen onur, gurur duymak için; mülk ya da şöhretin önemi yoktur.
bazen onur; sadece insanlıktır..
anne ve babasından yeterli ilgi ve sevgiyi alamamış, onların değerini bilememiş, yaşadığı eksikliği bir şekilde dışa vurmaya çalışan yazar düşüncesi.
Muhtemelen anne ve babasının kendileriyle gurur duymadıkları insanlardır.
kendiyle çelişen yazar söylemi. kendin seçmediğin bir şeyle neden gurur duyarsın dedikten sonra, baban bilim adamı olur gurur duyarsın fabrika işçisiyken neden gurur duyulur demek düpedüz kendiyle çelişmek değil midir? bir insanla gurur duymak için çok para kazanması, mesleğinin çok statülü olması mı gerekir? adam gibi adam olması da gurur duymak için yeter de artar bile, hem de bu devirde!
kendi seçmediği milliyetiyle gurur duyandan daha insani duyguları olan insanlardır.
sadece sen bu kadar güzel saçmalayabil diye dünyaya gelişine sebebiyet vermiş, o iki kutlu organizmaya saygı duyulmasının gerektiği düşüncesindeyim.

(bkz: çıktığı kabuğu beğenmemek)
annenin babanın bilim adamı olmasına gerek yokdur seni yetiştirmiş midir senin için çalışıp didinmiş midir annen geceleri sen bebekken uykusuz kalmış mıdır? işte o vakit onlar en saygı duyulacak en gurur duyulacak insanlardır ki malesef tam anlamıyla o saygı ve hürmeti de gösteremiyoruz.
ironiden anlamayan pek çok mal sözlük yazarının, her zamanki gibi oltaya geldiği bir önerme *. burada yazar, "milliyetin doğuştan seçmemesine rağmen gurur duyulmasına" atfen bir ironi yapmıştır. kesinlikle aynı fikirde olmasam da aslında güzel bağıntı kurmuş, güzel ironi yapmıştır.
Saçma insan olmanın en güzel hali . Ne sanslidir ki gurur duyulacak annesi ve babası vardır .
bu başlığı açan yazarın neler yaşadığını düşündürmüştür.

ama bana sorarsanız saçma insan değildir. 9 ay karnında taşıyan annen, sabah akşam çalışan baban eğer bu insanlarla gurur duymuyorsan yazık derimdir.
dünya da en çok ve koşulsuz gurur duyulması gereken insanlarla gurur duyulmasının saçma olduğunu belirtir bir yazarımsı saçmalığıdır. trollük yapacağım derken anneli ve babalık gibi kutsal değerlere dil uzatabilmek nasıl bir onur yoksunluğudur tahmini zordur.
çok fazla sezercik filmi izlemiş insanlardır. saçmalığın daniskasıdır.

görsel
bir de anne ve babasının parasıyla gurur duyanlar vardır, kendisi yiyici statüsünde..
annesi ve babasıyla gurur duymayan tipler kadar saçma olmayan insanlardır.
bakınız efendim yazrın söylediklerine. çocuk anayı babayı kendi seçmiyor nasıl gurur duyuyor. diğer bir pencereden bakınca anne ve baba da çocuğu kendi seçmiyor onlar sadece gerekli işlemlerde bulunuyor ki eminim zaten öyle bir imkan olsa bu yazarı kimse seçmezdi. bu durumda anne ve baba da çocuğuyla gurur duyarsa saçma insan kategorisine giriyor. nereye gideceği bilinmeyen başlık açmaktan kaçınalım dikkat edelim etmeyenleri uyaralım. bunca saçmalıktan sonra bunu da eklemem gerekir diye düşündüm bu dakikadan sonra http://inciswf.com/1299087104.swf.
anne-babasına dahi saygısı olmayan; insanları, dünyayı vs. bırak, ailesini bile sevemeyen bireyler yetiştiren bir ailenin ürünü olan insanlar değildir.

böyle bir evlat yetiştireceğime, saçma bir insanın ebeveyni olmayı yeğlerim.
normaldir duyulur! aksi gerizekalı olmayı gerektirir.
güncel Önemli Başlıklar