bugün

ailesini asla bölmeyecek bir erkekle evlenmek.
not: benimle evlenmek mesela.
Bugüne kadar sevdiğim erkeklerin ortak özelliği. Evlilik ne olur bilemem.
bir gün gelip karısını bırakabileceği ihtimali diğer erkeklere* göre çok daha düşüktür. aynı babası onla pek ilgilenmemiş erkeğin ileride oğluyla çok güzel ilgileneceği gibi.
boşanma ihtimali %50 daha fazladır.
o erkek için aile kutsaldır ama anne babasında yaşadıklarından sonra evlenmeyi düşünmez. (bkz: hobalele)
annesi babası boşanmamış bir erkekle evlenmekten çokta farklı olmayan bir durumdur. aile mutlaka insanın hayatı, kişiliğinin gelişimi üzerinde çok etkili fakat ailesi sorunlu olduğu halde kendine güzel bir hayat kuran veya düzgün bir aileye sahip olduğu halde ileride hayatını mahveden nice insan örnekleride yok değil. kısacası genellemeye çok müsait bir konu değil.

edit: annesi babası boşanmış bir insanım.
ben şunu anlamıyorum; annesi babası ayrılmış erkekmiş de, kızmış da, eski sevgilisinden ayrılanmış da, oymuş da, buymuş da... çok normal bir hayat geçirmiş ve ailelerin de onayıyla evlenmiş, mükemmel bir şekilde anlaşan bir çift biliyorum. hem de şimdiki gibi modern bir evlilik değil. severek, ölesiye. 2 yıldır ayrılar. birisi yanımda, birisi kalbimde. hayatta neyin garantisi var ki, senin var mı?
o erkek sevilir. çünkü şefkate ihtiyacı vardır derinlerde. kimisi belli etmez. ama vardır işte. çok iyi bir baba olabilir. hayatta insanın başına ne geleceği bilinmez. o erkeğin daha iyi ya da daha kötü olmasındaki ana sebeplerden biri olur bu durum. sarılır sarmalanır ya o erkek.
evlenecek kadının her şeyi göze almak gerekir. o erkekte bir şeyler eksiktir . ne yaparsa yapsın alttan almanız gerekebilir. evet benim bu. *
ailesi boşanmış bir insan olarak bir aile kurmanın nasıl olması gerektiğini ailemden öğrenmesem de nasıl kurulmaması gerektiğini yaşayarak öğrendiğim için olması gerekenlerin çok iyi farkında olduğumu düşünüyorum. benim insiyatifimde olmayan bi konu için beni yargılayacak birinin zaten hayatımda herhangi bir noktada yer alamayacağını kesin ve net bir şekilde söyleyebilirim.

hayatta sorumlulukları daha fazla olan bir insan olarak kendi ayaklarımın üstünde durmayı başardıktan sonra bi başkasının benim yanımda çok ta fazla sıkıntı çekeceğine inanmam çünkü hiç kimseye yıkılmak gibi bir durum söz konusu olamaz. aksi taktirde hiç kimsenin 'olmazsa olmaz' olamadığını da yaşayarak öğrendiğim için eşimle yada sevgilimle yıpratılmayacak çerçevelere sahip olmamız gerektiğine inanır, bunu bilir bunu söylerim arkadaş...
kendi kurduğu aileye dört elle sarılacak ve çocuklarına yaşadığı acıyı yaşatmayacak kişidir. yani enazından öyle olmalıdır.
annesi ölmüş bir erkekle evlenmek gibi bişeydir. hele annesi, babası yüzünden intihar etmişse....
edit: bazı arkedeşler entrymi yanlış anlamışlar zaar. anne-babası ayrılan insanlar mutsuz oldukları için, kendi evliliklerinin tam tersi olması için uğraşırlar. sevginin saygının anlamını, 'seni seviyorum'um kıymetini bilirler.
Annesi babası boşanmış bir kızla evlenmekle aynıdır.
genlerden korkmama anlamına gelir.
bu konuda daha hassas olması beklenecek erkektir. zira çektiği sıkıntıları kendi evlatlarına yaşatmak istemeyecektir.
avantajlı bir harekettir.
Hayır gelmez böyle erkeklerden, uzak durun.