1. 1.
  bir müftünün vaazından alınmış söz. * http://www.hurriyet.com.t...2&srid=3428&oid=5#
  2 -1 ... pimpof
 2. 2.
  kadınlar kızlar sokağa çıkmasın şeklinde devam etmediği için şanslı olduğumuz söz.
  -1 ... nobetciekipleramiri
 3. 3.
  işte islami hava budur, şeklinde düşünülesi sözler.
  1 -5 ... pimpof
 4. 4.
  (bkz: çılgın zihniyet)
  (bkz: tokalaşmayı önsevişme sanmak)
  6 ... danaid
 5. 5.
  islamın yanlış anlaşılmasına yağ sürecek sözlerden biridir. yazıktır günahtır. zaten provake etmek için dört gözle bekleyen insanların ekmeğine yağ sürmektir. bu sayede islam kötülenmekte, provake ediciler de amaçlarına ulaşmaktadırlar.. yetmez mi bu yanlış anlatımlar ey müftü ve tabii yetmez mi bu islam düşmanlığı ey provake ediciler..?
  3 -1 ... frozen
 6. 6.
  (bkz: olur pasam baska)
  3 ... kopush
 7. 7.
  karşınızdaki kişinin bu zihniyete sahip olduğunu bilmeyip tokalaşmak için elinizi uzattığınızda feyk atmanız gerekebilir. özelikle bayramlarda denk gelirse daha da bi fenadır. hemen salağa yatılıp eski bayramlardan konuyu açmak gerekir.
  ... kapaparantez
 8. 8.
  özellikle tanımadığın ya da az tanıdığın karşı cinsle ten tene temas anında insanı huzursuz edebilecek durum, öyle vücut sınırı aşılmış olabilir, büyük dert değil, ama huzurlu bir anda değildir.
  ... woolloomooloo
 9. 9.
  el sıkışmayı ön sevişme olarak algılayan bir zihniyetin yansımasıdır. bayram sabahı verilen bir vaazın içeriğinde yer alması ise daha vahimdir. hoca aklınca millete nasihat etmiş; "bayramlaşmada kadınların elini sıkmayın" demeye getirmiştir.hocanın 3 gram aklı varsa kendisine saklaması önerilir. kendisi ve kendi gibiler kadın eli sıkma ile tahrik oluyor; boşalıyor ve abdestleri bozuluyorsa derhal bir piskologa gitmeleri tavsiye edilir. islam dini diye yutturmaya kalktıkları şey vahhabi arap radikalizminin
  ideolojisidir. gerçek islamiyet ile, türk örf ve adetleri ile yakından uzaktan alakası yoktur.
  1 -1 ... balsikeste baysungur
 10. 10.
  bunun gibi yanlışlarla ilgili eleştiriler islama saldırı olarak algılanmamalı ve hemen savunmaya geçilmemelidir. Verilen emrin gerçekten verilip verilmediği, yani kutsal kitapta yazılıp yazılmadığı bilinmelidir.
  Eğer yazmıyorsa, falanca efendi söyledi diye "mantık" dışı olan birşey, emir olarak gösterilemez. Çünkü islam'ın mantık dini olduğu söylenmektedir. Bu sebeple hoca efendilerin din adına yönlendirmelerde bulunarak, kendi günahlarına insanları da sürüklemiş olabilecekleri unutulmamalıdır.
  1 ... goksunv