bugün

Bundan iki yıl önce annemin sol tarafında uyuşma şikayetiyle özel hastaneye gittik konusunda çok uzman olan doktorlar incelediler araştırdılar ve boyun fıtığı dediler uyuşma geçmedi sonra bu özel profesörlerle 5 ay daha oyalandık ilginçtir hep fıtık dediler!ardından devlet hastanesinde bir doktor bu fıtık değil dedi mr istedi ardından beyin merkezinde tümör olduğu ortaya çıktı.
Ordan Marmara Üniversitesi'ne geçtik ışın tedavileri, mrlar, ilaçlar son olarak kemoterapi üst üste tıbbi tedaviler geçirdi.
ilk 3, 4 ay iyiydi, yürüyordu, yavaş yavaş başı dönmeye ışın tedavisi yüzünden bir tarafını kontrol etmede zorluk çekmeye başladı ardından duvarlara tutuna tutuna yürüdü sonra dizleri hiç tutmaz hale geldi. Şimdi yatağından doğrulamıyor bile.
Altını bezliyoruz, temizliyoruz, karınını doyuruyoruz. ilaçlarını veriyoruz.
Bir bebek gibi oldu adeta, bana baktığı zamanları da hatırlıyorum. ooo oo başımdan ayrılmazdı atletimi değiştirirdi
şu kırmızı acı öksürük şurubunun ardından portakallı bir şurup verdiği anlar aklımda.
psikolojim çok bozuldu, okul bitti ve işe başladım tam o esnada vukuu buldu annemin rahatsızlığı 23 yaşındayım gerçekten o kadar ağladım üzüldüm ki içten içe yaşlandım.
yeni yeni toparlanıyorum, ama umudumu hiç kaybetmedim, annem iyi olacak ayağa da kalkacak.
kalkmazsa da bu haline de razıyım yanımızda olsun bizimle olsun razıyım.
not: (bkz: yatalak annemden utanıyor ve iğreniyorum) diye bir başlık gördüm doğru ya da yanlış bilmiyorum ama o saçma başlığın altına yorum yazmak istemedim.
allah şifa versin dediğim durumdur.
ananın yatalak olması durumu.

bunların hepsi bir imtihandır. bunun bilincinde olmalı ve adımlarımızı ona göre atmalıyız. hoş hayat imtihanda bu ayrı bir zor olanı. önce annenin imtihanı sonra çocuklarının imtihanıdır. allah bir dert verdiyse dermanını da verir. tabi bunları konuşmak kolay belki. sizin durumunuz çok zor. allah sizlere(çocuklara) güç kuvvet versin, sabır versin. valideye de şifa-sıhhat versin.
ibret almalı, çokça şükretmeli.
dünyada olmasa bile ahirette bunlar karşınıza çıkacak. siz(ler)e kefalet olacaklar. allah karşılığını kat be kat verecek. bu allah'ın biz kullarına sözüdür. allah sözünden dönmez. tüm merhametinizle, şefkatinizle, sevginizle ona yaklaşın ve ilgilenin. el üstünde tutun. tıpkı onun siz(ler)e çok kısa bir zamana kadar yaptığı gibi.

allah yar ve yardımcınız olsun.