bugün

sadece benim annemde mi olduğunu bilmiyorum bu durumun. bazen acı acı gülümsemenize, bazen gülmenize, bazen de delirmenize neden olabilir. telefonla konuştuğunuz mekana, etrafınızda olan insanlara ve zamana göre sizin psikolojinizde yarattığı etki farklıdır.

örneğin, iş yerinde bir problem vardır bu nedenle eve geç kalınmıştır. anne arar:

- alo anacım
+ evladım saat kaç oldu gel hadi, bugün de beni aradılar, ayşe teyzen diyor ki.... (5 dk anlatır)
- tamam anne gelince konuşuruz uzun uzun. hadi görüşürüz.
+ tamam evladım, hadi görüşürüz, çok geç kalma, ha bir de ya komşu söyledi de, geçen gün hırsız girmiş üst kata, ne varsa almış, sonra da polis.... (5 dk anlatır)
- tamam anacım, işim bitsin gelicem, anlatırsın, hadi öpüyorum seni.
+ tamam evladım, gelince konuşuruz madem. gelirken markete uğra evladım, ben gidemedim de, muzla süt al tamam mı.
- tamam annem, gelince alırım, görüşürüz.
+ ya muzlu puding yapıcam ondan istiyorum, yarın karşı komşu haber verdi, oturmaya gelecekmiş. yanına da ne yapsam evladım. sen ne diyorsun, sabahtan beridir kafama takıldı.
- gelince anlatıcam annem. görüşürüz.

anne devam eder... eder, eder, eder...

siz de içinizden sabır çeke çeke cevaplar, cevaplar, cevaplarsınız... *
Her anneye özgü bir durumdur. Yemek yedin mi? Kapıyı kilitledin mi? Onu yaptın mı bunu yaptın mı? Onu şöyle yap bunu böyle yap diye sıraya dizilir de dizilir. En son sona bağlanır. Ve kapatılır.
güncel Önemli Başlıklar