bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    Hafta sonunun şefkatinde öğleni bulan tatlı bir uyku. Simitçinin "gevrek" diye bağırışları. Annemin elindeki bozuk paraların, beynimi tırmalayan sesi. Kızıyla oynayan bir baba. Suratı asık bir kız kardeş. Annem balkondan sesleniyor simitçiye. Öle bir bağırıyor ki uyku bırakmıyor bende. Ufacık bir sepet sallanıyor beşinci kattan aşağı, içinde bozuk paralar. Dört parça simitle geri dönüyor ufacık sepet. Ocaktaki demlikten incecik bir ses geliyor. Yatağını toplamaya çalışırken yorganın altında kalan bir çocuk. Onun imdadına yetişen bir anne. Odanın ortasına koyulan kocamanca bir tepsi. Yavaş yavaş üstü doluyor tepsinin. Simitimin susamları dökülüyor ufacık dudaklarımın arasından. Elimi yakıyor çay bardağı. Annem bardaktan bardağa aktarıp soğutuyor çayımı. En önce ben bitiriyorum simitimi. Hafif gülümseyerek annemin eline bakıyorum. Annemin simitinden ufacık bir parça koparık hızlıca ağzıma atıyorum. Annem gülümseyerek bana bakıyor. Annenin simitinden koparılan ufacık bir parça bir çocuğu mutlu etmeye yetip de artıyor bile.
    6 ... the kene
  2. .
    annenin ısrarlarına dayanılamayarak sonunda koparılan parça..
    (bkz: anneler hep yedirmek ister)
    4 ... kahvekremasi
  3. .
    simidin en tatlı yeri *
    2 ... twor
  4. .
    (bkz: annenin simitinden koparılan bir parça poğaça)
    1 ... aflterxosruanrgise
  5. .
    annenin de en fazla tat aldığı lokmadır.çocuğu doymadan doymayı yediremez kendine anne.önce o doysundur o giyinsin kuşansındır kendine ondan sonra sıra gelir mi bilinmez ama çocuğu mutlu olunca o daha bir mutlu olacaktır
    2 ... kamyoncu dervish
  6. .
    ANNELER TAŞ YESiN YARIMŞAR YARIMŞAR BEŞ YESiN.
    1 ... handushka
  7. .
    bazen de annenin kopardığı ve kendisine alarak, çocuğuna simidin geri kalanını ayırıp annelik duygusunu gösterdiği parça. hatta bazen de üstüne peynir sürerler. o zaman işte neden anneler melektir anlarsınız.
    ... scannegro
  8. .
    kendi tabağındaki simitten daha lezzetli olan kısmıdır.
    ... prot