bugün

Anne: evli olsan bırakırdım.
bir sure telefonla oynar cok acil isim cikti der cikarim.
bir sure de gorusmem.

ayni evde yasayanlar icin kotu en fazla tuvalete gidersin ve ne kadar acil olabilir ki.
elbet o tuvaletten cikacaksin dostum.
bence gay oldugunu ve evlenirsen bir pasifle olacagini soyle.

konu sonsuza kadar kapanir.
aklima baska bir kurtulus yolu gelmiyor.
evli oğullarına da sürekli " boşanma " konuları açması gibidir.
Yaşın geçmesinden kaynaklıdır. Torun istiyorlar. Evlen diyorlar. Bizde de konu her gün evlilk. Yakacak başımızı vallahi.
Televizyon izliyorum evli olsan kocanla izlerdin, köpek seviyorum evli olsan çocuğunu severdin, yemek hazırlıyorum evli olsan kocana hazırlardın, bu böyle sürüyor. hayır yaşım da çok değil evde kalmış olsam neyse. o yüzden en iyisi ayrı yaşamak.
Tebrikler Evde kalmışsınız.
Annemin hiç öyle düşünceleri yok akışına bırak herseyi diyor ama toruna gelince istiyor. Evlenmeden mi torun yapayım anne. Evlilik önemli ya. Hanım hanımcık düzgün birini bulsam evleneceğim ama bulamıyorum kafama uyan.
25 yaşına gelmiş, kıllar kadayıf olmuş el insaf diyor. annen haklı yavrum.
haklı olan kadınlardır. 25 yaşına gelip hala ananızın babanızın evinde kalıyor, çalışmıyor, hayatınızı kurmuyorsanız burada bir sorun var demektir.
Tek annem olsa birşey değil akrabalar hatta arkadaşlarım bile açıyor. Ben istemez miyim evlenip yuva kurmayı. Evlilik için maddi manevî bir birikim lazım. Tâbi evlilik teklifi yapılacak kişinin cevabı en önemlisi.
Evde kalacak korkusunun, dile gelişi.
benim ki açmıyor hiç. ya benden umudu yok ya da fırtına öncesi sessizlik.