bugün

bazılarına göre iyi bazılarına göre karı mıyım neden ev işi yapıyorum ben amk dedirten bir durumdur.
oğlu duygusal karakterde ise zor olmayacaktır.
ne alakası var diyorsanız, gözlemleyin görün. ev işi yapabilen erkeklerin hepsi duygusaldır.* he kötü mü , asla kötü değil, aksine çok güzel. çünkü bir birey bir insan erkek olsun kadın olsun fark etmez kendi işini yapabilmeli, kimseye muhtaç olmadan yaşamayı az çok bilmeli. ev işi kimseye muhtaç olmamak değil elbette ama hayatta yalnız kalmak var, bir çorbaya muhtaç olmak var. güzel yani.
(bkz: annelerin çocuklarına yaptığı işkence çeşitleri)
ben çıkıyom yağmur yağarsa çamaşırları toplayı ver.
Perde taktırılabilir. kendimden biliyorum.
perde taktırır, avize sildirir, uzanamadığı fayanslarda yardım ister, ağır yüklerde evlat zaten hazırdır. bir de anne camı silerken "düşecek kadıncağız" diye ödü patlıyorsa kendisi gönüllü olur. fakat kimseye yakalanmamalıdır cam silerken, komşu koca karı, yoldan geçen daş gibi kız. yoldan geçen zibidi...
zamanında az mı yıkadı boklu kıçımızı? yapacağız tabii ki. *
zaten de erkeklerimizin erkeksi özelliklerini yitirmekte olduğu bir çağda yaşıyoruz. annesiyle büyümüş adam sokak bilmiyor, kent bebesi, duygulanımı kadınsı bir defa. rol model yok ki. babayı akşamdan akşama görüyor ne yapsın. arkadaş yok, dayı yok, amca yok. değişik. kötü mü? değil. gerçek mi? öyle.
Olması gerekendir. Böyle anneleri tebrik etmek istiyorum, çünkü çoğu annenin gözünde oğulları paşa gibi olduğundan hiçbişeye ellerini sürdürmezler.
Bu annemizin kızı yoktur, kendi bütün işlerle baş edemiyordur, kendisi evi süpürürken oğlu da koltukları çekse toz alsa ne olur sanki.
Hem annesine yardım eden çocuk ilerde eşine de yardım eder.
Az biraz da olsa bu durum onun kadınları anlamasına yardımcı olur.
Bir anne tanıyorum eşyaları hareket ettiremediği için temizlik esnasında ağlama krizi geçiren.(eşi yanında değildir.)
oğlunu düşünen annedir. yalnız kaldığında 2 hafta bile sorunsuzca yaşamayı öğrenirse gerisi çorap söküğü gibi gelir. babalarımızın genç olduğu yıllarda babaannelerimiz/anneannelerimiz onlara ev işi yaptırmamış olabilirler ancak ütü yapabilen, yemek yapabilen, çamaşır yıkayabilen bir baba evde kimse olmayınca kendi kendine idare edebiliyor, ne güzel.
Güzel ve bilinçli annedir. Ev işi yapmak kadınlara özgü bir şey olarak algılamak ve bu şekilde çocuk yetiştirmek başlı başına yalnış bir durumdur zaten.
konu basligi acildigi saatte bu eylemi gerceklestirmekteydim.
aç kalmama eğitiminin yanı sıra, tek başına yaşama eğitiminin de verilmesidir.
helal olsun dediğim anne tipidir.
Beş on gündür aralıksız yapıyorum..

Çatının kaplamalarını darbeli matkapla yerine sabitledim.
Ağaç tepelerinden meyve toplarken sırtım çizildi.
Araba yıkadım.
Bir şeyleri boyadım.
Çizilmeyen, kesilmeyen yerim kalmadı.
Temizlenmek için günde 4 posta duş alıyorum.
gelinim bana minnettar olsun diyen annedir.