bugün

şu karakter olayına ne zaman takılırım diyodum, takıldım. annenin, misafirlere yaptığı pasta börekten, onlar gelmeden önce tattırmaması hadisesi tam olarak.

ömründe bir kez olsun bu yasakla yüzyüze gelmiş insanlarda anne sevgisi neden hiç zarar görmez onu henüz anlayamadım lakin, annede birtakım arzuların çocuk sevgisinin önüne geçtiğini gösterir. anne belki farkında değildir ama öyledir. ben diyosam öyledir. itiraz yok.
anne, bu uyarıyı yaptıktan sonra çocuğun pastaya dokunmayacağını sanar ama yanılır, çocuk pastayı parmaklamış hatta düzeltmiştir bile.**
misafir çatal kaşık takımının zulalandığı evde olan olay. vay ki dokun o çatala kaşığa, kutsal emanetleri parmaklamış müze ziyaretçisi gibi zılgıtı yersin.
insanın kendi evine misafir olarak gelmek istemesi gibi sebeplere yol açar.
Misafire verilen değerin göstergesi olsa gerek, bir anne klasiği.
tüm annelerin yaptığı klasik bir olaydır. önce misafir yesin artarsa sen yersin çocuğum politisıdır...
misafirlere yapilan pasta boregi yeme girisimi de ancak kucuk cocuklarin ya da evin erkeklerinin yapabilecegi eylemdir. hic mi pasta borek yemediniz ya hu?
evdeki hesap carsiya uymayabilir mantigiyla, beklenmedik birsey olursa eger, ikramda sorun olmasini istemezler anneler...
pastanın yanık, bozulmuş kısımlarına tav olursunuz.
saçma bir sebeple anneyi mutfaktan çıkarmak ve sonrasında da pastayı mahvetmekle sonuçlanacak durumdur.
misafir fobisinin başlangıcını oluşturur.
güncel Önemli Başlıklar