bugün

zor günlerin başlangıcıdır. bir de inatçıysa günlerce sürebilir bu küslük.

konuşmaz ama öyle bi enerji vardır ki ortamda hiç huzurlu olmazsınız. sanki sürekli konuşuyor sizi suçluyormuş gibi olur. ah ah keşke o ana dönebilseydim. konuşmayan dilimi eşşekler tepsin. amin.
allah muhafazadır ve aynen sisli bunaltan hiçbir şeyin içinizden gelmediği günlerin havasına döner evin içi...
valla eskiden direk terlik gelirdi, şimdiki anneler küsüyormuş.
kalk yemeğini kendin koy der. giysilerinizi ütülemez. yüzünüze bakmaz . ev için felaket durumudur.
evde 2 kişi olunca daha kötü durumdur. zaten 2 kişiyiz küsme bari. evden her gün bir cenaze çıkıyor sanki. ah baba yaktın beni, benden rahatsın valla.
ağzınla kuş tutsan fayda etmez artık. küstüyse bir süre öyle kalınacak, annenin sert yüzü görülecektir.

çorabını kirli torbasına atmadın diye küstü mesela her şey için çok geçtir artık. kirlenmeyen çorapta yapsan, kirlendiğinde kendiliğinden kirli torbasına giden çorapta icat etsen o küslüğü çekeceksin 1 hafta.
Aslında küsmez anne. Sadece yaptığınız bir şey için size kısa süreli atar yapar. 2-3 gün sonra da eski haline döner.
eğer anne küstüyse vardır haklı bir sebebi. çünkü bir insana en son küsecek insan belki de annesidir.

her türlü nazımızı çeker, arkamızı toplar, bizi bizden fazla düşünür o anneler. eğer küstüyse de en kısa zamanda gönlü alınmalıdır. eğer gönlü alınmadan rahat durabiliyorsa evlat, onun vicdanından şüphe duyarım.

(bkz: ana gibi yar bağdat gibi diyar olmaz)
sizinle konuşmayıp kendi kendine söylenmesi de ayrı bir işkence şeklidir.
kötüdür. küs olduğunuz süre içinde garip bi eksiklik hissedersiniz, bu eksiklik barışana kadar geçmez. nedenine gelince muhtemelen sizin yüzünüzdendir.
siz uzatmazsanız kısa sürecek olan bir durumdur. zira denizde kum anada merhamet.
sert ve soğuk konuşmalar alır başını gider..

içiniz burkulur, keşke üzmeseydim dersiniz..

haklı olsanız bile keşke alttan almış olsam diye içiniz içinizi yer..

sonunda yine güleryüzle sarar sizi ama..

ancak çekeceğiniz o 1-2 haftalık küslük içinize oturur.
Sinir bozan durumdur, sarilirken çok sıktım diye bir de.*
Bazen çocuk gibi uzattıkça uzatır bir çiçek barışmaya yeter.
Baygınlık getiren durumdur birde hastaysa ona bakmamada izin vermiyor içime kaç öküz oturdu bilemezsiniz.. Nasıl öksürüyor karşımda.. oof of..
Birbirinden tatlı şirinlikler yapılarak, hemencecik gönlü alınması lazım gelen annedir.
ayvayı yenildiğinin resmidir.
insana yaptığı hata hafif olsa bile ben eşşoğlu eşek pezevengin biriyim dedirten olaydır. cidden insana o 1 gün 1 yıl gibi geçer ve naparsan yap gönlün7 alamazsın. sonra bi bakmışsın kendisi siniri geçince barışmış bile.
Tırnak makasıyla öldürülmek gibi bişeydir..Pinçik pinçik alırlar etlerinizi...
Yerden göğe kadar haklı olsanız bile, alttan almadığınız, o eşek arısı sokası dilinizi tutamadığınız için kendinizle cebelleşir durursunuz...ne yediğinizden anlarsınız ne gezdiğinizden...
Bir yandan da, eşek kadar oldum halâ hükmediyor, yargılıyor, kararlarımı sorguluyor diye kızarsınız için için...
Bir de inatçıysa, seyreyle gümbürtüyü...telefonlarınıza yanıt vermez..5 yaşında yaptığınız haylazlığı, söylediğiniz bir sözü, lönk diye önünüze koyar, apışıp kalırsınız..Yüzlerce defa konuştuğunuz ve konuyla ilgili duruşunuzu bilmesine rağmen, her defasında konuyu yeniden açar...
Annemm...güzel annemm..Gül kokulu annemmm..yapma şunu..
Ben büyüdüm...Fikirlerim ve algılarım senden farklı olduğu için yeme beni...
Seni seviyorum, beni sevdiğini biliyorum..
Edith piaf: evet..Annem bana küstü sözlük...Üzgün surat....
yaşlandıkça sıklaşan durumdur. bizimki 98 yaşında geçen guru fasilye yapta yiyem dedim diye 3 gün konuşmadı. '' garın olacak u cadıdan istesene '' dedi. çekilmiyalar belli yaştan sonra.