bugün

annelerin de insan olduğunun göstergesi. evet evet küfredebiliyorlar çok kızdırınca. hele bi de babaya küfrettiyse ortama ayrı bir hava katıyor.
anneler genelde öyle direk küfür etmezler..küfür ederken bile düşündürücü olmayı amaç edinmişlerdir..mesela "ektiğim nohut , biçtiğim nohut, dibine oturup sıçtığım nohut şimdi kalkmış beni beğenmiyo"...görüldüğü gibi direk bir küfür cümlesi değil ama çesitli nüktelerle süslenmiş ne dedi lan bana diye düşündürecek bir küfürcüktür...
(bkz: eşşoğlu eşşek)
şok geçirmenize sebep olur. anneniz hep size iyi örnek olmuş, ağzından tek bir kötü kelime çıkmamıştır; ta ki trafiğe kadar.
sinirlenen anne:
- vay piç kurusu !
şaşkın bakışları fark eden anne:
- ne var canım tahta kurusu işte !

bu bir şey değil, arkadasıma annesi çok sinirlendiğinde orospu çocuğu demiş bir kez.
(bkz: benim annem bir melek)
"pezevengin kızı" duydum ben bunu laz komşunun feryadı.
hiç bir zaman olmayan, olmayacak olandır. evet. okadar eminim.
eğer karadenizli bir anneniz varsa normal bir durumdur.
(bkz: bok yiyenin çocuğu)
(bkz: it oğlu it)*
anneannenin küfretmesinden iyidir. *
benim annem eder. evet ağzına yakışmaz, çünkü o bir anne, çocuğuna kötü örnek olmamalı falan falan ama...

daha geçenlerde trafikte arkasında sürekli selektör yapan bir adama sağa çekilip yol veren annem arkasından "siktir git eşşolusu" diye bağırıp, üstüne uzunca kornaya bastıktan sonra da gayet sakin arabayı kullanmaya ve benimle her şey normalmişçesine konuşmaya devam etmiştir. (bkz: annenin siktir git demesi) (bkz: dumur olmak)
genelde güldürür.

eşşeğen sikini yiyesice nedir ya.
annedir, ne yapsa ne etse ne dese baş tacıdır, bir tanedir.

ayrıca ağızlarına yakışmadığı için komik olur küfretmeleri. *