bugün

beyni kulkanarak doğru soruları sorma yöntemine dayanmaktadır.
Kesinlikle katıldığım bir durumdur bu annelerin özel gücü var sanırsam.
annelikle değil bir eve hakim olan kişi olmakla alakalı bu durum. etrafı kim topluorsa o bilir.
nereye koyduysan ordadır terminolojisine bağlı olarak bulmaları durumudur. kayıp nesneleri anında bulurlar, sizin işinize çok yarayan, sevdiğiniz bir nesneyi de, bu ne atıyorum bunu diye sorarlar. swf. annelerin hepsi aynı sanırım. hepsi hepimizin ki için can tabi.
Kayıp nesnelerin çoğu ortalığı toplamak adına anneler tarafından yok edildiği için onlar tarafından bulunması doğaldır.
Benim annem bulmazdi. Soyle dialoglar gecerdi hep.

+anne mavi kazagim nerde?.
-cikardigin yerdedir.
Kaybolan seylerden sorumlu olduklar icindir.
Duzen, tertip delisi bir anneniz varsa, objelerin yerini "burasi daha uygun oldu" diye degistirip dururlar. Sonra da sorunca sip diye "haa o buradaymis" diye buluverirler hemen.
Ben evin farkli yerlerine kalem koyarim mesela, gerekli oldugunda hemen alayim diye. Ne zaman annem eve gelse, o kalemlerin hepsini toplayip kalemlige koyar, daha "duzenli" olsun diye. Hala ogretemedim onun daginiklik olmadigini.
çok kullanılır, yemezler, artık kendi bulsun diye bulmamakta inat edendir, isterse 1 saat arasın ama kendi bulsun.
annelere has özel güçlerden bir tanesidir.

- anneeeeeaa çoraplarım nerede yaeaeaa
+ çıkardığın yerde oğlum işte
- yok ama çıkardığım yerde
+ nereye çıkarmıştın
- buraya
+ al işte burada oğlum ?
- anne sen ecinni misin nesin ya 3 defa baktım yoktu orada az önce :S

güdümlü terlik malumunuz zaten. sen başka odada olsan bile fark etmiyor o terlik arada duvar varken bile fırlatılsa illa gelir sana isabet eder..
anne kayıp nesneleri türkü çığırarak aramaz, çünkü kaybolan nesne elin değildir.
örnek olarak saati kaybettik diyelim. durmadan bütün evi didik arıyoruz ama yok bulamıyoruz. son çare annemize danışıyoruz. annemizde bize karyolanın üstünde değilmiydi diyor. ama biz baktık orda değil o. annemize söylüyoruz bunu o da yerinden kalkıp gel bakalım orda mı değil mi diye. kalkıyoruz gidiyoruz aaaaaa bide ne görelim harbiden orda. işte ben bunun bilimsel açıklamasını arıyorum.