bugün

tüm güne yayılan ve yaptığınız her işte etkilerini gösteren bir tedirginlik yaratır bünyede,kaçınmak gerekir
annenin affedici özelliğinden olsa gerek çok kısa süreli bir durum bile olsa insanın içini acıtan eylem. kendi kendimize bir daha böyle şeyler söylemiyeceğim dememize neden olur. ama dil bu durur mu?
annenin ne oldugunu daha iyi hissettirebilecek olay. *
yapıldıgı an insanın içinde bir huzun yaratan durumdur.ne de olsa Allah annemize ve babamıza iyi davranmamızı ogutlemiştir.annenin kalbini kırmamak için bu koşul bile yeter.
(bkz: taş olursun)
hayırsız evladın isteyerek, hayırlı evladın istemeyerek ortaya koyduğu felaket.
yanlıştır, ilerde birgün keşke yapmasaydım denilesi davranıştır. kalıcıları insanı alkolikliğe sürükler.
eğer kalbi kırılan anne size bağırıp çağırmaktansa gözleri dolu dolu bakmış ve susmakla yetinmişse "keşke dövsen de böyle yapmasan" diye düşündüren kaçınılası harekettir.
anneyi kıranlar kaybettikleri zaman başlarını taşa vururlar onun için lütfen kırmayın...kayıbı çok acı, anlatılamaz kor gibi yakar yüreği ve ne yapacağını şaşırırsın. (bkz: anneyi kaybetmek) (bkz: anneyi özlemek)
akabinde gidilip annenin yanaklarının şapır şupur öpülmesi, af dilenmesi gereken eylemdir. anneler çocuklarının kötülüklerini istemezler, arada kuşak farkından kaynaklanan görüş farklılıkları olsa da et tırnaktan ayrılabilir mi? elbette hayır. o zaman ne yapıyoruz; kırmamak için özen gösteriyoruz, kırarsak da telafi etmeye çalışıyoruz...
(bkz: cehennem den tapu almak)
içinde biraz olsun vicdan kırıntısı olanlar için en az 31 den sonra coken pismanlik duygusu kadar üzüntü vericidir.
öte tarafta zebaniler tarafından kafanın kırılmasıyla karşılığı alınacak hayırsız evlat davranışı. denenmemelidir.
bildiğin öküzlük.
vicdan, vicdan olalı böyle azap görmedi. bir an evvel yapılan hata telafi edilmelidir.
Derhal gönlü alınmalı onu kocaman sarıp sarmali missssss gibi kokusunu içe cekmeli allaha hayatta olduğu için bin defa sukredilmeli.
Binlerce kez elleri opulmeli. Sonra dizlerinde uyunmali.
en kötü en yanlış şeydir.
Anne bu anne...
annelerin kalbi kırılmaz kolay kolay çocuklarına. hemen affederler. ama denenmemesi gerekendir aynı zamanda. anneler kutsaldır.
yapacağınız en son şey olsun. kırmayın onların kalbini. anneniz sizin korkmadan sırtınızı dönüp yürüyebileceğiniz tek kadındır.
Rezalet ötesi tanımsız berbat bir şeydir. Git trenin önüne atla daha iyidir.
az önce telefonla yaptığım eylem. geri dönüp toparlayamadım da. içimde bi sıkıntı şimdi. ağzıma s.çalar benim.
Saçmalamaktır. Fakat, söz meclisten dışarı. Anne var anne var. Bazı annelerin kırılacak kalbi bile yok bence. Ama iyi anneleri üzmeyin. "Anne" gibi olan anneleri asla üzmeyin.
bugün yaptığımdır.
kalbini aldım ama huzursuz oldum.
Buyuk vijdan azabi eşliğinde, içinizde cok ama cok daha buyuk bir ruhsal cokuntu suçluluk hissedersiniz.

Recetesiyse annenin kalbini tamir etmek , kendinizi ona affettirmek, birdaha ne olursa olsun bu yüce varligi kirmamak adina kendinizi de sartlandirin.
(bkz: aç kalmak)
intihar bombacılığı yapmaktır. ayağına taş bağlayıp kendini denize atmaktır. yapmayın bunu annelere.
annem kadın olduğu için beni pekte ilgilendirmeyen eylem.