bugün

er/hatun kişinin sevgilisi varsa evde çok güzel günlerin ve bilahare gecelerin geçiriliceğine işaret olan durum.
hayatı yarım yaşamak..
bir hafta ohh be tv mi açarım kafamı dinlerim biralarımı alır arkadaşlarımı çağırır film izlerim moduna girmemle sonuçlanacak olay.hatta mümkünse 2 hafta uzaklaşması idealdir.baba da başka yerde zaten tamamdır işte dediğim olay.
her an arayıp ben açım gel de yemek yap annneeeaaaa ne olur diye yalvarmanız olasıdır
babayla basbasa kalma, sabah uyaninca bos yere kahvalti bekleme, sonra soylene soylene kendin hazirlama, butun ev islerini yapma ve mutemadiyen anneyi ozleme gibi eylemlere yol acacak durumdur.
babanın da beraber gitmesi halinde, her türlü kaçamağa zemin oluşturur...
üçüncü günden sonra, ''anne ben seni çok seviyorum biliyomosooon'' *
diye annenizi aramanıza yol açacak olay.
evi bir günde öğrenci evine çevirmenin mümkün olacağı durum. zira ilk defa aç kalıyorsanız 3 4 günde sıkılacağınız eylem haline dönüşebilir. fakat yalnızlığın tadına bir kere baktıysanız yemeyiniz yanında yatınız.
evde bekar hayatının hüküm sürmesi.
tatlı diilim güler yüzlüm neredsin sen şarkısı ile geçecek günlerdir.
Çok şey değiştirecek vakadır kimileri için.
bir an önce babanın da yollanması gerekir.
evi bok götüreceğinin habercisi olan durum.
beyler annemle konuştum haberler iyi tarzı espriler gerektiren durum.
ilk 3 günde büyük rahatlama ve serbestlik, 3-5. günler arası kirlilik, açlık, 5-7.günler arası sindirim bozukluğu, temiz don bile bulamama ve "hastır lan bu ev nasıl temizlenicek" korkusu belirtileri gösteren durum.
eğer babayla birlikte uzaklaşmamışsa korkunç günlerin habercisi olabilir. zira babanın bitmek bilmeyen istekleri, insana yemekteyize katılmış hissi veren eleştirileri, çamaşırı, bulaşığı, ütüsü derken çıldırmamak mümkün değildir. hele bir de okul vaktiyse Allah sabır versin dedirten durumdur.
evde tek başına kalmışsanız kafanızı dinlemenizi sağlar bu durum.
.aslında anneiçin bulunmaz bir fırsat.düşünsenize bir hafta yemek yapmaktan, bulaşık yıkamak ve çamaşır asmaktan kurtulacak o anne.onun için bulunmaz bir tatil olacaktır.bir tatil beldesine gitmeye gerek yok. sadece yukarıda anlatılanları yapmasa yeter.
Akabinde sizin de evden uzaklasmanizla sonuclanir. Zira yemek yapin diye babaniz gozunuzun icine bakmaktadir.