bugün

yenilince yenilgisinin nedenini sürekli başında durup kalk yahu demenize bağlar ve küçük çaplı bir tartışmaya sebebiyet verir.
kafanıza terlik atınca head shot diye bağırmasıdır..
yaşı kemale ermiş babanın bilgisayarda oyun oynaması kadar komik gelmeyen olaydır. bir hocamın -ders hocası lan- oğlu en yakın arkadaşımdı ki hala da öyledir. kendisine "baban nasıl lan napıyo?" diye sorduğumda "en son bizans topraklarına geldi diye takla atıyodu evde, bütün gün age of oynuyo mna koyim" şeklinde cevap vermesi durumu gayet iyi özetler.

tabi bunu hiç beklenmedik bir anda arkadaştan duymak, onu bir ben anlarım.
çok sinir bozucudur. annenin bilgisayarda hem de oyun oynamak için ne işi vardır. annedir o. örgü örer, yemek yapar falan.
kalk ben oturacağım dersin, dur bir oyun oynuyorum şu bitsin der bir de.
sen annesin, ben çocuğum, oraya ben oturmalıyımdır.
3 yıl önce zumayı bitiren bir anneniz varsa 2009 yılında çok şaşırmayacağınız durumdur.*
annenin facebook ta yoville ydi, Pet Society di, bilumum küçük kız oyunlarını keşfedip saatlerce bilgisayarın başından kalkmaması durumudur. ya git laptopta oyna dersin, yavaş o bilgisayar onu beklerken kızın enerjisi düşüyor, der. ya vizelerim var ders çalışcam kalk masadan dersiniz, dur şu ferideye su topu atıyım, çıkıyorum der.
(bkz: la havle)