1. 1.
    yıllar boyunca sizi büyüten, öpüp koklayan annenin sizi tanımaması olayıdır.

evet sözlük zor bir durum maalesef bilemem sözlük yazarlarından kimsenin böyle bir illet durumu var mı ? evet sizi büyüten anneniz artık çocuk gibidir. bırakın sizi tanımayı gün gelir kendini bile tanımaz. hatta gün gelir nefret etmeye başlarsınız. ki nefret etmişsinizdir bile.

zor mu sözlük artık hayır değil. güzel bir bakım evi ayarlanıp 2-3 ayda gidip uzaktan bakmak yeterli gelir insana. zaten gitseniz bile tanımayacaktır. yoksunuzdur siz öyledir işte.

edit: bazı arkadaşlar dissosiyatif kimlik bozukluğu yada alzheimer olarak sanmışlar.

alzheimer: dsm kodu : en fazla 250 dır.

şuan ki bizim dsm kodumuz 379 dur. burada denilmek istenen sizi unutması değil tamamen sizi başka bir karakter sanmasıdır.
    3 ... converse de vermem
  2. 2.
    Genetik aktarim riskinin yani sira ciddi yardim ve destek gerektirir.
    1 ... haydangelenkadin
  3. 3.
    şizofreni değil alzheimer olsa gerek.
    1 ... kadersizim ulan
  4. 4.
    -necip nerdesin yavrum ?
    -odamdayımda benim adım mustafa anneciğim.
    -he tamam kemallettin büyük salondamısın yavrum ?
    -anne ne büyük salonu gecekondu burası 1 artı 1 iki göz oda var onlarda göt kadar.
    -paşa deden akşam yemeğini yedimi çocuğum ?
    -anne ne paşa dedesi. dedem sığır çobanı değilmiydi benim köyde.
    -sende yeseydin paşa dedenle Muhsin evladım.
    -anne ne muhsini benim adım musta...( knock ) geç büyük salona anne geliyorum paşa dedem bekler !
    not:şizofreni genetik aktarım gösteren bir hastalıktır.
    1 ... sleepless man
  5. 5.
    Zarar vermediklerinden o kadar emin olmayın.Her an her şeyi yapabilirler.Ablamın iş yerinde beğendiği bir çocuk var.Gayet iyi arkadaşlar.Buraya kadar her şey iyi güzel.Fakat çocuğun annesi şizofren.Zamanın da eşini öldürmüş.Hasta olduğundan dolayı yargılanmamış.Şimdi çocuğuyla beraber yaşıyor.Çok zor bir durum.Çocuk ablamdan hoşlanıyor ama ilişkiye başlayamıyor.Çünkü annesini bakmak zorunda.Onunla ilgilenmesi gerekiyor.Çocuk ayrıca getireceği kıza annesi tarafından zarar verileceğini düşünüyor.
    ... suxloup