bugün

küçük çocukların başını belaya sokan bir soru. umarım bu soruyu soranlar azalarak biter.
babaannemi.
Babama saygı ile bağlıyım. Annamı ise seviyorum.
sikko sorudur. su anki aklim olsa bunu soran lavuga ananin amini derdim.
Annemi daha çok seviyorum ama kendisiyle geçinemem. Ama babamla çok güzel uzlaşılabiliyor.
sevmenin nasıl bişey olduğunu öğrenince editleyeceğim..
saçma ve gereksiz sorudur.
çocuklar ise annesinin yanında sorulduğunda annesini, babasının yanında sorulduğunda babasını seçer.
Kuşa hangi kanadını daha çok seviyorsun diye sormak gibidir.

Gereksizdir, absürd bir sorudur. Bilin bakalım hangi millet tarafından klasikleşmiş bir sorudur.
çocukların 'ımmm' diye cümleye başlamasından sonra kendisine daha iyi davranan kişiyi seçmesine yol açan bir sorudur.
Bir gün anne destekler, başka gün baba destekler. çocuk ise bunları düşünüp kafasında tartıp genelde 'ikisinide' der.
canım anam benim. birtanedir o. babamı hiç sevmem.
Çok üst düzey bir soru.
Fenerbahçe'yi.
ANNEM.
Bugün de anket doldurduk çok şükür.
Bu soruyu soranlar yüzünden sevdiğime, sevdiğimi söyleyemiyorum. Küçükken bu soru sorulduğunda da kem küm ederdim.
Kimi Zaman annemi kimi zaman da babamı.
küçükken, ilkokulda sorduklarında hiç bir zaman masum bir soru olarak düşünmediğim soruydu. istisnasız her koşulda sarılacağım iki insanı ayırmak tuhafıma gidiyordu. şimdi büyüdüm şimdi de anlamsız soru bence. hayır yani, anneyi veya babayı birini daha çok öne çıkarır, kendine daha yakın hissedebilirsin. ama bu durum diğer kişiyi sevmediğin anlamına gelmez ki. anne yeri ayrı baba yeri ayrı. ya da ayrı değil aynı. iki kişi de kalbinize rahatlıkla yer eder. ama tabii herkesin yaşadıkları bir olmaz. onun için hep derler, insan hayatını olumlu veya olumsuz gidişatı belirleyen en önemli unsur ailedir diye.
Anne cevabını vereceğim bir sorudur.
annemi seviyorum.
ebeni. evet.

küçükken de keşke bu cevabı verseymişim içim rahatladı.
Çocukken banada sordular bu soruyu. ikisini de eşit seviyorum demiştim. Bi çocuğa sorulacak sorumu lan bu? Bunu soranın vicdanı yoktur.
insanın annesini de babasini da esit sevdiğini onlara aynı degeri verdiğini bunu tek taraflı sonuç olarak aldığımızda birinden birini kırılacagi söz konusudur...
ben babamı daha cok seviyodum
simdi daha daha cok seviyorum.
(bkz: lahmacun mu seversin kebap mı)
belki bir gün sevginin ne demek olduğunu hissedince anlayabilirim. Şu an anlayabileceğim,söyleyebileceğim bir şey değil.
Ebemi. Çünkü onlara ebem kavuşturdu beni. *