1. 11.
  (bkz: hüda kaya)
  ... usualsuspects
 2. 12.
  (bkz: mağdur edebiyatı)

  Hiç bitmeyecek bunların palavra mağduriyetleri hiç..
  4 -1 ... magicovento
 3. 13.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2117211/+
  2 ... ahmet beyin ceketi
 4. 14.
  Akplilerin türban üzerinden yaptıkları mağdur edebiyatını akıllara getirdi. Bu ülkede yaşıyorsanız Türkçe öğrenmek zorundasınız, Konu kilit.

  Cidden saçma bir söylem.
  20 -4 ... queenn of darkness
 5. 15.
  teyze herhalde 1983te falan yaşadı bu olayı. bugün bu olayın yaşanma ihtimali sıfır.

  boş acıtasyon. tipik sol kürtçü acıtasyonu. geçiniz.
  3 -2 ... uluyan bilge
 6. 16.
  Bana cidden abartı geldi. Ahaha.
  5000 yıllık kürt tarihi böyle rezalet görmemiştir.
  4 -3 ... macho erkek
 7. 17.
  hayatının hiçbir döneminde kürtçe konuşana tepki gösterildiğini görmeyenler varmış. doğum yılınız kaç sizin 2004 falan mı???

  elbette 80'li 90'lı yıllar gibi bir durum yaşanmaz kürtçe konuşulduğu takdirde. olamaz da. lakin hâlâ kürtçe konuşana potansiyel bölücü gözüyle bakılıyorken, hain diye yaftalanıyorken, kürtçe şarkı dinleyen geleceğin teröristi (!) iken neyin eşitliğinden söz ediyorsunuz?? hoşgörü temalı asimilasyon politikalarınız başka bahara yavrum, hadi naş.

  Edit: anlayış timsali halleriniz gözlerimi yaşarttı. iki entry evvel kürtçe konuşulmasını olağan bulan hatta kürtçe konuşulmasını teşvik edip yaygınlaştırma faaliyetleri yürütecek kıvama gelen sevgi pıtırcıkları şimdi annesinin hâlâ nasıl ve neden Türkçe konuşmadığını tartışıyor. Samimiyetsizsiniz.
  14 -18 ... essy
 8. 18.
  Cayır cayır konuşuyor millet valla. Hiç abartmasin. Boş laf.
  6 -1 ... mavi gozlu kizlari severim
 9. 19.
  Eskiden cidden bunlar sorun olurdu. Beyaz Türkler anlamaz. 10 yıl önce Bir arkadaş, Van'daki ailesiyle konuşuyordu. Kürtçe konuşmaya başladı, ortamdaki 5 kişi yaratık görmüş gibi bakmıştık çocuğa. Yarım saat açıklama yapmıştı; bizim köy şöyle iyidir, böyle korucudur fln. Ama sonra da her konuşmasında grupça birbirimize bakardık, çok tuhaf gelirdi.

  Tâbi o zamanlar bilinçsizdik.
  3 -3 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 10. 20.
  Kürtlere verilen teşvik Anadolu'daki Akdeniz'deki köylerde yaşayan halka verilmiyor. Doğuda görev yaparken bizzat şahit olduğum şeyler bunlar. 50 yıl öncesinin konularıyla mağduriyet peşindeler hala. Tepki gören de kürtçe konuştuğu için görmüyordur, toplum içinde bağıra bağıra hatta anıra anıra kürtçe konuştuğu için görüyordur. Seviyorlar böyle barzo hareketleri çünkü, denk geliyoruz toplu taşıma araçlarında. Onca desteklemeye rağmen kürtlerin büyük bir kısmı cahildir hala. Üniversiteden yeni mezun olmuş, taze bilgileriyle öğretmeye can atan genç öğretmenleri bile meslekten soğutur bunlar. Kendi çocuklarına değer vermeyen bir topluluktan ne beklenir ki. Çocuğu için "bunun yerine bir davarım olsa daha iyiydi satardım en azından" diyen adamlar gördü bu gözler. Tepki görmek istemiyorsanız önce kaçakçılık, kaçak elektrik kullanımı, çeteleşme gibi pisliklerden bir arının. Senin kaçak elektriğinin bedelini batıdaki insanlara ödetiyorlar. Onun için Kesin ağlamayı da önce iğneyi kendinize batırın.
  11 -3 ... kaptan jack sparrow