1. 1.
    Okurken bile yaşam enerjim çekildi.
    Ben çok sinirli bi insanım, böyle kendini acındıranlara ya da hiçbir şeyden memnun kalmayanlara fazlasıyla sinir oluyorum ve bunu belli ediyorum.

Annem de olsa konuşurdum ve devamlı beni germemesini güzel bir dille söylerdim. Hoşuna gitmeyen hareketlerini söylüyorum ve biraz da olsa uyguluyor. iletişim çözümsüzlüğün çözümü.
    14 -1 ... 11 haziran
  2. 2.
    hayattaki her şeyin çıkar ilişkisinden kaynaklanmasından dolayıdır.
    1 ... prensest
  3. 3.
    Dinlediğim bir seminerden edindiğim bilgiye göre ebeveynin bu şekilde davranması da bir çeşit çocuk istismarıdır.
    Bu ya da buna benzer şekilde davranmak, çocuğun davranışlarında izler bırakır.
    7 ... bencileyin
  4. 4.
    benim ananem ölüm demagojisi yapa yapa dayımı istemediği birisiyle görücü usulü evlendirdi *
    dikkatli ol derim.
    7 -1 ... hala avcumda olmali yildizlar
  5. 5.
    benim annem de tam aksi, az buçuk para koyarız kenara "amaaan ölmücez mi" deyip har vurup harman savurur.
    ama ölmüyoz işte annecim ve faturalar!
    7 -1 ... liliith
  6. 6.
    Benzerini yaşadığım durum.

Hatta annem daha da ileri giderek bana gebermemi söylüyor. Geber deme nedeni ise anne şu konuda yanlış yaptın ya da bugün fazla sinirlisin demem.

Bir de ne hastalığım çıkarsa bende de var diyor. Kalbimde delik çıktı, benim de ağrıyor diyor. Kan değerlerim en düşük seviyenin bile altında çıkıyor, benim de eksik hemen diyor. Anlamıyorum hiç.

Bazen sinirlensem de, her insan eşittir annem olsa da beni böyle kıramaz desem de ondan uzak duramıyorum. Onu çok fazla seviyorum.
    1 -1 ... howl
  7. 7.
    Sanki biz ölmeyeceğiz?
    ... omerpasa
  8. 8.
    türk aile yapısında sıkça görülür. çocuklar annelerine düşkün ise ve anneler bu durumun farkındaysa oluşan durumdur. kendisine kötü bir şey olacakmış korkusunu verir ki çocuk, kıymet bilsin ve söz dinlesin.

bunun bir ileri versiyonu da evlilik için yapılır. “oğlum/kızım ölmeden mürüvvetini göreyim.” denir mesela.
    2 ... balona rovesata ceken adam
  9. 9.
    Bir de bunun babaanne versiyonu vardır ki tadından yenmez. Buyurduğu işi hemen yapmazsan, şu cümlelerle karşılaşırsın:
    " Bunlar, insana ölüm döşeğindeyken de bir yudum su vermez."
    " Ölünce mezardan çıkıp gece uyurken sizin yanınıza geleceğim."
    "Allah'ım canımı al da bunlara muhtaç etme."
    " iki kuruş param var, onunla da kefen alacağım. " vs.vs .vs.
    1 ... bencileyin
  10. 10.
    benim annem de öyleydi. sela falan verildiğinde bir gün benimkini de duyarsınız derdi.

evet 1.5 sene önce seninkini de duyduk, başın göğe mi erdi anne? ne vardı sanki hayatla biraz barışık olsaydın.
    ... nesgayfe