1. 1.
    suyundan mıdır huyundan mıdır bilinmez türk annelerinin ısırımlık kollu, cimcirmelik gerdanlı tombiş tulumba tatlıları olması sorunsalıdır. genelde ortamda geçen muhabbet şu şekildedir ah be ösledim benimkini tombiş annem gidip de bir mıncırsam off off.. eheh benimki de tombiş be ben de özledim fena halde.. böle gider bi de bakarsın ortamdaki tüm arkadaşların anneleri tombiştir. hani o sürekli özlediğimiz anne yemeklerinden olsa gerek..*
    8 -2 ... mey
  2. 2.
    tombis anneler baskadir. bi bakarsiniz mahalledeki tüm çocuklarin annesi, komsularin çok sevilen sempatik ablasi, içindeki sevgi gözlerine yansimis melek insandir. ** * * *
    3 ... bahtsiz calimero
  3. 3.
    anne dediğin tombiş olacak arkadaş. pamuk göbeğine yaslayıp kafayı uyuyakalmanın hazzını yaşatacak. misal banyoya o varken girilemeyecek, kaldırıma yakın parketmiş arabanın kapısını açıp oturduğunda o kapı kaldırıma girip hiç kapanmayacak. hiç bir zaman kendisinden zayıfları görmeyecek, obezliğin sınırlarını aşmış insanlara gülümseme ve utanmadan hafif bir acıma ile bakıp "ben mi şişmanım o mu, ben daha zayıfım ama değil mi, hem o benden bu kadar yaş küçük olmasına rağmen" diyecek.. hiç zayıflayamayacak kıvamda olacak ana dediğin*.

anaaammm annnaaaaaam gaarriiippp anaaaammmmm
    4 ... sally
  4. 4.
    annecik özene bezene yemekler yapmış, üşenmemiş saltata da yapmıştır. üstelik sadece yaparken değil malzemeleri almak için kazanılan paraya da emeğini katmıştır gün boyu çalışarak. gel gör ki bunlardan bir haber evlat "aneeaaa ben bunu yemiycem" demiş köşesine çekilmiştir. emeğine kıyamayan anne ise kalanları yemiş, bu sorunsal ortaya çıkmıştır. esas sorunsal ise annenin ve o güzelim yemeklerinin kıymetini freedriver'ın yıllar sonra üniversiteye gidince anlamsıyla oluşmuştur.
    4 ... freedriver
  5. 5.
    Sen de iki çocuk doğur seni de görürüz olarak başlayan cümle ben senin yaşındayken diye devam eder. Bak pantolonumu giymişsin bollaşmış , aaa yapma kızartma falan salata yiyelim. Ben özgür bir kadınım istediğimi giyerim, boyum yok benim yoksa aynı kilodayız. Bunlar geçireceği nöbetin ilk belirtileridir. Daha sonra sokakta bak bakalım ben bu kadın kadar şişmanmıyım diye sorarlar. Gerçeği söylerseniz doğduğunuza pişman olup doğurmamaya karar verebilirsiniz. Oturup bir kilo dondurma yiyip aksam yemeği yemezler size de yedirmezler.
    6 ... invinoveritas
  6. 6.
    ne yazık ki yaşlandıkça anneme benziyorum kaygılarından biridir bu tombişlik.
    ... wolverine
  7. 7.
    sorunsal değil büyük bir fırsattır.yemek öncesinde starter olarak anne kolu tuzlanarak ısırılabilir.
    1 ... leblebi tozunun hastasiydim