bugün

Anaların içlerinde taşıdıkları bir hisle ilgili birşey. Çünkü o tecrübe doludur. Ancak ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar evlatlar dinlememeye devam ediyor. Ama sonra insanın aklına dank ediyor.
genel konuşmalarından ve hepsinin birer aynştayn olmasındandır.
(bkz: nereye koyduysan oradadır) * *
(bkz: kader)
tecrübe, dikkat, takip etme ve hayata her çeşit insanın gözünden bakabilme özelliklerinden kaynaklanan kaide.*
çok doğru bir tespittir. annem ne zaman yağmur yağacak şemsiye al dediyse o gün mutlaka yağmur yağmıştır.
anne paranoya yapmamışsa doğru çıkabilecek bişeydir. nedense annemin benim hakkımda hiçbir fikri yok. öyle söylüyor. bana yaklaştıkça bu yetisini kaybediyor.
(bkz: geldin mi sözüme)
Tecrübeden dolayı tahminleri doğru çıkabiliyor diyebiliriz, birde garip bir şekilde sorduğumuz eşyanın yerini bilir koymamamız gereken yerler hakkında da bizi uyarılar. Çok hayran olduğum varlıklardır annelerimiz...
abartısız %100 doğru bir durumdur. ya kardeş annelerin nasıl bir olayı varsa; "bak oğlum/kızım böle böle yapma böle böle olur" ya da "böle böle olursa sen yapamazsın edemezsin" vsvs. bu tarz bütün şeyler "ya anne sen merak etme ne yaptığımı biliyorum ben" ya da "ya anne bişi olmaz merak etme" gibi cevaplandırılsa da, allem oluyor kallem oluyor annenin dediği şey ya da ona yakın bir durum ortaya çıkıyor.

valla ben bu dünyada hiç bir şeyden korkmam annemden korktuğum kadar. müneccim gibi kadın yemin ediyorum ki sadece benim annem değil herkesin annesi böyledir.
güncel Önemli Başlıklar