bugün

annelerin bir medyum kıvamında yapacağınız herşeyden önce "onu öyle yapma, yoksa böyle olur" demesi ve o dediğinin de olmasıdır. her nedense dedikleri hoşumuza gitmeyen şeylerdir. o dememiş olsa o şeyin olmayacağından adım gibi eminimdir.

mesela:
-o parayı çantana koyma çalarlar
*ya anne kim çalacak, spora gidiyorum. arkadaşlarla ayı odada soyuncaz bi şey olmaz.
- hiç beni dinlemezsin zaten. paran çalınsın da gör.

sonuç: para çalınmıştır. bu olay yıllar öncesindendir.

hava çok sıcaktır cehennem gibidir...
- anne ben çıkıyorum
* üstüne bir şey al
- anne kafana güneş geçti heralde şu havaya bak
* yav belli olmaz yağmur falan yağar
- aferin anne öyle de de yağsın
* öf iyi be ne halin varsa gör.

sonuç: eve sudan çıkmış eşek gibi dönmüşümdür.

kahvaltı yapıyorsundur. çayın yanındadır

- bak düşürceksin o çayı
* tamam şimdi sen dedin ya kesin düşecek zaten ben ne yaparsam yapayım. ağzını açtın mı oluyor mubarek. bir kere de olumlu bir şey düşün. demesen düşmez ha bu bardak
- ben gördüğümü söylüyorum düşerse görürsün
* ya anne bak bu bardak sen demezsen düşmez. 2 metre ötemde. ama sen dedin ya nasıl olsa düşcek şimdi
- aman iyi be bi şey demiyom
* dedin bile. kelebek etkisi misin nesin

sonuç: o bardak kahvaltı biterken düşer. kardeşin evin içinde koşturmaktadır ve masaya çarparak bardağı devirir. keyif çayın yerlerdedir ve anne ben demiştim bakışıyla senin eline bez vererek temizletir ortalığı.
şom ağızlı olmalarından değil de , hissetmelerinden kaynaklanır daha çok . evet garçekten annelerin çocukları hakkında hisleri baya kuvvetlidir .
annedir, hisseder. durum bundan ibarettir.

yaş 8, sıcak bir yaz günü...

+ anne bisikletimi indirir misin?
- yavrum hava çok sıcak, binmeyiver şimdi.
+ anne ama yaaaa, noluuuurrr (dudakları olabildiğince bükmek suretiyle)
- evladım, içim sıkılıyor zaten, haydi yavrum akşama binersin
+ (surat iyice düşer) anneee yaaa...

anne dayanamaz, o bisiklet çıkarılır, aradan yarım saat geçmiş geçmemiştir, kırık bir sağ kolla eve geri dönülür.*
(bkz: bu da böyle bir anımdır)
annelerin komşularıyla birleştiği o örgütlü ALTIN gününde komşularınında verdiği büyük bir geveze gücü annelerin şom ağızlı olmalarına nedendir.