1. 20.
    https://karikaturistan.fi...des-yigit-ozgur.jpg?w=547
    ... vedat minor combo
  2. 19.
    terliği atar, ıskalayınca ıskaladığı için sinirlenip, attığı terliği bana getirtip yeni bir atış yapardı.
    canını yerim vurduğu yerde gül biter onun.
    5 ... deep house
  3. 18.
    ZAMAN zaman güdümlü terliklerle desteklenen bildiğin şamar metodudur.

hayır yani ben de az piç değilim çocukken terlememem gerekiyor işte yoksa yine hastaneye yatıracaklar yine annem uğraşacak ama o mahalle maçına da çıkılacak illa tabi. e mahalle maçında terlememek olur mu, dayağı bile bile eve girerdim.
    ... masklavi
  4. 17.
    tahta kaşık. ulan anne! neyse verdiğin emeklere dua et de affediyorum seni.
    2 ... biriberrinmidedi
  5. 16.
    bilmediğim metodlardır. tek hatırladığım, ablamla bulaşıkları kim yıkayacak kavgası yaparken; işini bırakıp elinde sopayla bir benim bir ablamın kıçına vurduğu andır. tabi ben kazandım. hem dayak yiyip hem de bulaşıkları yıkayamazdım. gittim zırlaya zırlaya yattım uyudum. ablam hem dayağı yedi hem bulaşıkları yıkadı. niyeyse arada ablama kızdığım anlarda hep bu durum aklıma geliyor, ayağımı denk alıyor; kendisine minnet ve sevgi duymaya devam ediyorum.

babamın dayak metodlarını bilirim ama. pek de sevimli ve haklıca sebeplerden atılmadılar. kalpte yara.

ne yazasım varmış?
    3 -1 ... ngark
  6. 15.
    farklı metodlardır. bizim valide ve teyzemler grup olup tahta terlikler ile kafamıza falan vururlardı. teyzemin uzun tırnakları vardı hatta unutmam tokat atarken onları falan da sürterdi. altımıza işersek de yaz kış farketmez soğuk hortum suyu ile yıkanırdık. çocuklara vurmayın, metod kasmayın. çocuk o, şerefsizliğin alemi yok.
    -1 ... nickzsche
  7. 14.
    Genelde oklava ve terlik ilk akla gelsede (bkz: merdane) gizli bir silah olarak karşımıza çıkar. Oklava arayan anne Akabinde gözüne merdaneyi kestirir. Gerek ağırlığı gerek biçimsiz duruşu ile dosta güven düşmana korku verir.
    1 ... cokomelli
  8. 13.
    Ceyo fırlatmak (80'lerde çocuktum).
    5 ... cooper a
  9. 12.
    Benim annem ben banyoya doğru kaçarken köşede beni yakalayıp, saçlarımdan tutup yolmuştu.
    ... toujours pur
  10. 11.
    Aletli olduğu kadar aletsiz de tercih edilir tabi çocuklar belli bir yaşa gelene kadar; neticede yetişkin bir insan eli acıtır.
    Anneannem "köyde bir kadının yıkayıp ipe astığı çocuğunun entarisini çalıp koynumuza sokmuştuk. Kadına yakalandık. ikimize de bir çarptı ki o dayağı kimseden yemedim." Diyor.
    1 ... nardaninciler