bugün

iki dakika instagram'a gireyim dedim, çıkmam bir oldu. Başlarım sizin hayırlı evlat rollerinize.

Kusura bakmayın ama ana babasını sevip sayan, saygı duyan hiçkimse zaten böyle bir güne takılıp kalmaz, şahane evlat tavırlarını ortalık yere sermez.
Diğer günler anasına bağırıp çağıran hadsiz evlatlar bugünde "annelerimizi üzmeyelim" "annelerimiz candır canandır" reröröeö diye ortalıkta geziniyorlar.

Mal mısınız? Hadi yallah.
yıl olmuş 2017 hala anneler günü kutlayan var. yazık..
Ticari amaçlı duygu sömürüsüdür.
sosyal medyada olduğunun dışında görünmek var. cefakar anam bunları görse üzülürdü.
her sene amcamın vefat etmiş babaannemin fotoğrafını paylaşarak beni irrite ettiği saçmalıklar silsilesinden ibaret bir özel gün.
eskiden "kör ölür badem gözlü olur." derlerdi. şimdi ölmeden önce de senede bir gün senelerce vermedikleri değeri insanların üzerine boca ediyorlar.
Gün dolayısıyla instagram şov başlamış bulunmaktadır.

"Xler günü" abartılmış bir balondur.
şovu kesin. bırakın anasına danasına bağlı hayırlı evlat ayaklarını.
instagram'da ananızla fotoğraf atıp, altına googledan annelikle ilgili sözleri copy paste yapıp, cınım ınnım hashtagını kullanıp beğenileri cukkalamak peşindesiniz ama hoşt başka kapıya.

ayrıca anası olan var olmayan var bre vicdansızlar.
Kusura bakmayın ama gene başlamış olandır. Sosyal medyada anne fotoğrafından geçilmiyor. Tamamen şova dönmüş iş hiçbir anlamı özelliği yok. Annenin günü mü olur? Anne her gün özeldir. Evet.
annesini seven kişi onu anneler gününde değil beraber olduğu her gün için mutlu etmeye çyalılır, ne kadar kavga kırgınlık olsa da ondan çıktık.
Önyargılı girip fikre kısmen katılarak çıktığım başlık. Sosyal medya kullanmadığım halde sırf whatsapptan on kişinin saçma salak durumlarını izledim. Annelerinin fotoğraflarını koymuş akıllarınca kutlama yapmışlar. Yani hangi akla hizmet ediyorsun diye herkese mesaj atasım geldi. Acaba annelerine "anneler günün kutlu olsun anne" diyen kaç kişi oldu bunlardan. Hatta bazılarının annesini tanıyorum kadın whatsaap bile kullanmıyor. Hey allahım ya!
Olmayanı da var ya. Gösteriş olduğu gibi bencil bir davranış olarak da görüyorum ben. Kaldı ki fotoğrafın altına methiyeler dizip de karşına geçse iki güzel kelimeyi zar zor bir araya getirenleri de gördük.
Milletin işi gücü şov.
Annesi odadan çıkarken bardağı mutfağa bırakıver bile dese oflayıp isyan eden, ailesine her türlü yalanı söyleyen, işine gelmeyince ailesine karşı her türlü yaygara ve isyanı çıkaran tiplerin anneler gününde fotoğraf paylaşıp onu ne kadar sevdiğinden bahsetmesi o kadar komik geliyor ki, anneler babalar sevgililer kadınlar vs vs günlerini kapitalizm olarak görenlerdenim yeap, bir klişeleyle bitirmek istiyorum, engellerini kaldırında özel günlerini kutladığınızı anneleriniz de görsün, hadi bakiim.
Saçmalık demeyelim, tabii ki sevginizi gösterin anneler her zaman kutsaldır sonsuz saygıyı sevgiyi hak eder ama biraz da annesi olmayanları evladı olmayanları düşünüp ona göre davranılırsa daha iyi olur diye düşünüyorumm
kapitalizmin oyunudur.