1. 1.
    ne yaparsan yap memnun olmayan anneler yüzünden evlatların yaşadığı hissi bir durumdur. neden sabah değil öğleden sonra kutladın, ben bu rengi sevmem gibi çileden çıkartıcı cümlelerin sonunda neden böyle bir gün var diye haykırasınız gelir.
    1 ... suhuko
  2. 2.
    (bkz: hain evlat ökkes)
    1 ... mulayim
  3. 3.
    annesi olmayan bir şekilde çocuk esirgeme kurumunda ya da üvey anne elinde büyüyen çocukların da hissi durumu olabilir ayrıca. herkes annesinin iyi kötü anneler gününü kutlarken onların bundan mahrum kalması nefrete sebebiyet verebilir.
    ... suhuko
  4. 4.
    annesi en ihtiyaç duyduğu zamanlarda yanında olmayan çocuk, büyüyüp de kendi ayaklarının üstünde durmaya başladığı zaman ortaya çıkan, "ah yavrum ben seni çok seviyorum. neden beni aramıyorsun?" serzenişini, afedersin pipisine takmayan insandır. nefret ağır bir kelime. güçlü bir duygu. bir şey hissetmemek bence daha çok daha ağır...
    siz annenizi sevin.
    1 ... karga
  5. 5.
    anneler için sadece bir günün özel kılınması olayından nefret etmektir. birileri çıkmış demişki "mayıs ayının ilk pazarı anneler günü olsun". iyi de kardeşim ben niye senin belirlediğin günü anneme özel sayacam ki. özel hayat bu kadar da kontrol altına alınmaz ki! hep hayatlarımızı kapitalizm denen hede yaşatıyor bizlere. bize ihtiyacımız olmayan, sevmediğimiz şeyleri moda adı altında zorla aldırıyorlar. artık kalbimize kadar girdiler.
    2 ... bayermuhen
  6. 6.
    versiyonları için
    (bkz: babalar gününden nefret etmek)
    (bkz: sevgililer gününden nefret etmek)
    (bkz: öfkeli şirin)
    ... suhuko
  7. 7.
    annesi ölenlerin veya çocuğu ölenlerin anneler gününe karşı hisleridir. en kutsal duyguları ticari amaçlar için hoyratça kullanan insanlar yüzünden benim de nefret ettiğim gündür.
    1 ... asperg
  8. 8.
    annesi olmayanların boynunu büken bir gün olması ve küçük çocukları bile hediye tasasına düşürmesi sebebiyledir. anne olanlar da, nefret eder bazen bu yüzden. çocuğunuz, en azından kutlamak zorunda hisseder kendini. bazı insanlar, özür, kutlama, teşekkürle ilgili cümleler kuramaz, utanırlar. yaradılıştır bu. çocuğunuz, "anne, kutlamak istiyorum ama utanıyorum" dediğinde, "biliyor musun, ben de çocukken utanırdım, hala da çekiniyorum." dediğiniz an, olay çözülmüştür. insanlar, dayatmalarla, bu kadar da boğulmaz ki.
    2 ... tepesersemi
  9. 9.
    1)annesi vefat edenler için hüzünlenip nefret etmektir.
    2)annesini hiç görmeyenler adına hüzünlenip nefret etmektir.
    3)anne olamayacaklar için hüzünlenip nefret etmektir.
    4)evladını kaybedenler adına hüzünlenip nefret etmektir.
    aynı şeyler babalar günü için de geçerlidir. sevgililer gününden de sevgilisi olmayanlar nefret eder. mutlaka birileri bugünlere karşı öfke duyar, birilerinin içinde bir yerler fena halde sızlar, üzücüdür...
    ... trink
  10. 10.
    Annesi hakkin rahmetine kavusmus kisilerde gorulen olagan nefrettir. Hayir yani bu durumu bile bile suistimal edenler var. Aldigi hediyeyi gozunuze sokar, yani basinizda saatlerce annesiyle konusur. Azicik saygi lan!
    1 ... tekkontak